Woda już nie stoi

W ubiegłym tygodniu pobocze drogi w Pokrówce, gdzie notorycznie stała woda, zostało ścięte i uzupełnione. Lada dzień zakończą się analogiczne prace w drugiej części gminy.

– Jesienią ubiegłego roku zwróciłem się do kierownictwa Rejonu Dróg Wojewódzkich w Chełmie z prośbą o mechaniczne obniżenie nawierzchni pobocza ul. Wiosennej w Pokrówce, która jest częścią drogi wojewódzkiej nr 843. Przez lata wyciągana przez rolników ziemia z pól oraz piasek używany do zimowego utrzymania dróg spowodowały, że pobocze „urosło” w niektórych miejscach nawet do 30 cm w stosunku po poziomu nawierzchni jezdni – mówi Marek Chybiak, radny gminy Chełm.

Jesienią i wiosną notorycznie w tych miejscach zbierała się woda, a zimą łatwo było wpaść w poślizg na zamarzniętych kałużach. Dlatego tym bardziej ludzie cieszą się, że ich starania odniosły skutek.

W ubiegłą środę do Pokrówki weszła wyłoniona dwa tygodnie temu w przetargu lubelska firma, która ścięła i uzupełniła pobocze tak, by woda mogła spokojnie odpływać, a zimą nie było problemu z odśnieżaniem drogi.

– Cieszymy się, bo to bardzo profesjonalna firma, z której usług już wielokrotnie korzystaliśmy. Równocześnie prowadzimy jeszcze prace przy poboczach między Horodyszczem a Stawem – lada dzień dobiegną końca – a także w Kraśniczynie i Cycowie – informuje Mirosław Panasiuk, kierownik RDW w Chełmie. (pc)