Wódka zamiast rozsądku

Podczas długiego czerwcowego weekendu policjanci prowadzili wzmożone działania na drogach. Sprzyjająca aura sprawia, że na drogach był intensywny ruch, dlatego policjanci często kontrolowali kierowców.

Czasem byli wzywani na interwencję. Przykładowo – kierowca volkswagena sharana został zatrzymany przez urszulińskich funkcjonariuszy właśnie po obywatelskim zgłoszeniu. 61-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Urszulińscy policjanci przerwali także jazdę 31-letniego motorowerzysty. Jak wykazało badanie alkomatem, miał on w organizmie ponad 2 promile.

– Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący to realne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – przypomina Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Dlatego każda nawet anonimowa informacja przekazywana policjantom przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na drodze. Pamiętaj, jeżeli widzisz, że kierowca znajduje się pod działaniem alkoholu, nie wahaj się – dzwoń pod numer alarmowy 112.

Kierowanie w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, którego konsekwencjami prawnymi są m.in.: zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 lat do lat 15; świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej od 5 do 60 tys. zł; kara do 2 lat pozbawienia wolności. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here