Wodnik trzeci w województwie!

Drużyna Wodnika Krasnystaw zajęła trzecie miejsce podczas pierwszej rundy międzywojewódzkich mistrzostw młodzików 12-13 lat, czyli nieoficjalnych mistrzostw Polski w pływaniu.

Zawody przeprowadzono na pływalni Aqua przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie. Organizatorzy wydarzenia to: Lubelski Okręgowy Związek Pływacki, KS Olimpia i MOSiR w Lublinie. W programie znalazły się dystanse od stu do czterystu metrów, które młodzi sportowcy pokonywali w zależności od kategorii wiekowej różnymi stylami pływackimi. Na koniec odbyły się sztafety. Do rywalizacji przystąpiło piętnaście klubów pływackich z województwa lubelskiego, w sumie 159 zawodników i zawodniczek. Krasnystaw reprezentował Uczniowski Klub Sportowy Wodnik działający przy ZS nr 1. Nasi wystąpili w składzie: Adrianna Chmielewska, Laura Stawska, Michał Terlecki i Wojciech Sławacki. W klasyfikacji medalowej Wodnik zajął trzecie miejsce (za Olimpią Lublin i Falą Kraśnik) zdobywając dwanaście medali: sześć złotych, jeden srebrny i pięć brązowych medali. W sztafetach krasnostawska czwórka nie miała sobie równych, wygrywając w stylu zmiennym i sztafecie 4 razy 50 metrów stylem dowolnym. Dwóch zawodników z Krasnegostawu zostało nagrodzonych statuetkami w klasyfikacji na najlepszego zawodnika: drugie miejsce zajął Wojciech Sławacki, a trzecie – Michał Terlecki. (k)