Wodnik z gruntu

W niedzielę (6 czerwca) odbyły się towarzyskie zawody gruntowe koła Wodnik. Udział w imprezie wzięło 30 osób, zaś areną zmagań był zalew Niwa w Sawinie.

Pomimo wietrznej pogody brania dopisywały i łącznie złowiono ponad 30 kg ryb, które po zważeniu trafiły z powrotem do wody. Wyniki: 1. Piotr Tymiński – 2580, 2. Sławomir Łontkowski – 2540, 3. Stanisław Kowalczyk – 2320, 4. Tadeusz Mulsson – 2280, 5. Andrzej Koguciuk – 2060, 6. Piotr Sadura – 2020. Po zawodach na wszystkich zawodników czekał pyszny bogracz przygotowany przez kolegę Roberta Szkałubę oraz jego żonę Marylę, a także pieczone kiełbaski, boczek oraz pyszne ciasto. Organizatorem zawodów był Robert Szkałuba, a sędzią głównym Kazimierz Kowalczuk.

Sum pani Agaty

Nie był rekordowy, ale cieszył podwójnie, bo został złapany w bardzo trudnym technicznie łowisku. Sum złowiony we wtorek (22 czerwca) w Bugu ważył 14 kg i miał 132 cm długości. Połakomił się na wątrobę drobiową. Jak opowiada jego łowczyni, pani Agata z Siedliszcza, podchodził do przynęty kilka razy, nim postanowił porządnie ją chwycić. Po ok. 10 minutach holu ryba zameldowała się przy powierzchni. I tu pojawił się problem, bo brzeg w tym miejscu był nie tylko stromy i dość wysoki, co jeszcze porośnięty wielkimi pokrzywami. Do podbieraka nijak się nie mieścił, więc pani Agata zadzwoniła po posiłki. Te przybyły wkrótce w osobie męża, syna i jego kolegi. Dwóch mężczyzn złapało trzeciego za nogi i spuściło ze skarpy. Ten ostatni przez koszulkę zdołał na wyciągniętych rękach chwycić suma za paszczę i wspólnymi siłami ryba wylądowała na brzegu.

Zawody w święto pracownika gospodarki komunalnej

W sobotę (29 maja) w Sawinie na zbiorniku Niwa, pracownicy, emeryci i renciści MPGK w Chełmie rywalizowali w dwóch kategoriach wędkarskich. Na łownym akwenie przy dobrej pogodzie w szranki stanęło 17 uczestników. Łącznie złowiono ponad 41 kg różnych gatunków ryb. Po zważeniu wszystkie w dobrej kondycji wróciły do wody. Zarząd spółki reprezentowała dyrektor finansowa i główna księgowa Ewa Worlicka, która wręczyła puchary i dyplomy zwycięzcom oraz upominki wszystkim uczestnikom. Nad poprawnością zmagań wędkarskich czuwał Sebastian Radzikowski. Wyniki: Kat. spławik: 1. Janusz Łuszczyk 5560 g, 2. Zdzisław Szulakowski 5300 g, 3. Piotr Olida 4720 g. Kat. grunt: 1. Marek Sawa 2620 g, 2. Stanisław Bielak 1620 g, 3. Jan Adamczyk 1380 g. Największą rybą zawodów okazał się 39-centymetrowy leszcz złowiony przez Marka Sawę.

Zawody w kołach z okazji dnia dziecka

Wola Uhruska – zawody zorganizowano na starorzeczu Pompka, sędziowali: Andrzej Polak, Dariusz Łagowski i Waldemar Tomczak. Wyniki juniorów: 1. Maciej Młynarczyk – 120 pkt., 2. Tomasz Wójtowicki – 110 pkt., 3. Przemysław Polak – 105 pkt.. Wyniki kadetów: 1. Bartłomiej Młynarczyk- 360 pkt., 2. Michalina Zalewska – 285 pkt., 3. Oliwia Wojewoda – 225 pkt.. Organizatorzy dziękują sponsorom za wsparcie finansowe i rzeczowe zawodów. Lista sponsorów: Tomasz Nowacki prezes firmy „Stachema Polska”, Jan Łukasik wójt gminy Wola Uhruska, Jacek Pawlikowski nadleśniczy Nadleśnictwa Sobibór, Bartłomiej Charęża, Rafał Zawadzki, Artur Domino, Sebastian Młynarczyk, Grzegorz Zalewski, Marcin Mikulski, Wojciech Nowosielski, Albert Pikus, Waldemar Matejuk, Marek Talma, Artur Ptaszyński, Mirosław i Jolanta Daraż, Beata Polak, Tadeusz Adamiec, Grzegorz i Lidia Guz, Adam Walczuk oraz Marek Kupisz. Zanęty dla zawodników dostarczyły firmy Traper Siedlce oraz Effecta Group z Jabłonowa Pomorskiego.

Dzień dziecka w Kole Dorohusk

Iście jesienna aura przywitała młodych wędkarzy na imprezie wędkarskiej z okazji Dnia Dziecka organizowanej przez koło PZW Dorohusk. W niedzielę (30 maja) na zalewie Husynne stawiło się 15 młodych adeptów wędkarstwa, którym nie straszna była taka właśnie pogoda. Rywalizowano w czterech grupach wiekowych w jednej dwugodzinnej turze. Łowiono wzdręgi – największą 23,3-centymetrową złowiła Ewelina Szykuła oraz płotki – największa 19,8-centymetrowa – złowiona została przez Patryka Lisieckiego. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: dziewczęta młodsze – Justyna Szykuła, chłopcy młodsi – Lisiecki Patryk, dziewczęta starsze – Ewelina Szykuła, chłopcy starsi – Kuśmierczuk Damian. Odbył się także konkurs zręcznościowy połów rybek magnetycznych, w którym Iwona Kogut zwyciężyła w kategorii uczestników młodszych, a Ewelina Szykuła wśród uczestników starszych. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody i upominki, a zawodnicy z czołowych lokat w poszczególnych kategoriach uhonorowani zostali pucharami i dyplomami. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów pieczę sprawowali: Rafał Guzowski, Jerzy Bernacki, Roman Skurzewski, Piotr Iwańczuk i Roman Zagoła. Zarząd Koła dziękuje Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Turystyki w Dorohusku, NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej Placówki SG w Dorohusku i właścicielce sklepu wędkarskiego „Złota Rybka” w Okopach za pomoc organizacyjną, materiałową i sponsoring imprezy. (kd i b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here