Wodowskaz jak się patrzy

W końcu udało się zagospodarować najbardziej rozpoznawalny punkt we Włodawie – wodowskaz na Bugu. Jest piękne zadaszenie, wyrzeźbiona ławeczka z wodnikiem i rybką, miejsca na rowery. Drogę dojazdową utwardzono i wyrównano. Wszystko przyciąga turystę i robi dobre wrażenie.

– Wreszcie postarano się i zrobiono tu piękny punkt dla turystów – mówi spotkany tam rowerzysta. Jednocześnie nieco obawia się o rzeźby, czy aby wandalom nie przyjdą do głowy niemądre pomysły. Być może będzie jednak tam monitoring.
Zadaszenie oraz cały punkt turystyczny wykonano we współpracy z Generalną Dyrekcją Dróg i Autostrad, która m.in. pozwoliła na oznakowanie wodowskazu w pasie drogi. Całą robotę wykonało włodawskie MPGK.

– Przez wiele lat potencjał turystyczny tego miejsca pozostawał niewykorzystany, a jego wygląd wręcz odstraszał. Teraz się to zmieniło. Dzięki dobrej woli wielu osób udało się nam odmienić oblicze tego miejsca, które teraz stanie się kolejną wizytówką naszego miasta – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.
Rzeźba wodnika wykonana została przez Janusza Wolińskiego ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie. (d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here