Wodowskaz jak się patrzy

W końcu udało się zagospodarować najbardziej rozpoznawalny punkt we Włodawie – wodowskaz na Bugu. Jest piękne zadaszenie, wyrzeźbiona ławeczka z wodnikiem i rybką, miejsca na rowery. Drogę dojazdową utwardzono i wyrównano. Wszystko przyciąga turystę i robi dobre wrażenie.

– Wreszcie postarano się i zrobiono tu piękny punkt dla turystów – mówi spotkany tam rowerzysta. Jednocześnie nieco obawia się o rzeźby, czy aby wandalom nie przyjdą do głowy niemądre pomysły. Być może będzie jednak tam monitoring.
Zadaszenie oraz cały punkt turystyczny wykonano we współpracy z Generalną Dyrekcją Dróg i Autostrad, która m.in. pozwoliła na oznakowanie wodowskazu w pasie drogi. Całą robotę wykonało włodawskie MPGK.

– Przez wiele lat potencjał turystyczny tego miejsca pozostawał niewykorzystany, a jego wygląd wręcz odstraszał. Teraz się to zmieniło. Dzięki dobrej woli wielu osób udało się nam odmienić oblicze tego miejsca, które teraz stanie się kolejną wizytówką naszego miasta – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.
Rzeźba wodnika wykonana została przez Janusza Wolińskiego ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie. (d)