Wojciech Kowalczyk pokieruje gminą Krasnystaw

Tak jak przypuszczaliśmy, to Wojciech Kowalczyk, dotychczasowy wiceburmistrz Krasnegostawu, objął obowiązki wójta gminy Krasnystaw po śmierci Janusza Korczyńskiego.

W środę, 28 marca, wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wręczył Wojciechowi Kowalczykowi akt powołania do pełnienia funkcji wójta gminy Krasnystaw do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego wójta, czyli w praktyce – do jesiennych wyborów samorządowych. Taką decyzję, na wniosek wojewody lubelskiego, podjął premier Mateusz Morawiecki. Powołanie nowego wójta gminy Krasnystaw było konieczne po śmierci wójta Janusza Korczyńskiego.
Wojciech Kowalczyk od 21 listopada 2016 r. był zastępcą burmistrz Krasnegostawu Hanny Mazurkiewicz. Nowy wójt gminy Krasnystaw ma 44 lata. Uczęszczał do I LO w Krasnymstawie, do klasy o profilu matematyczno-fizycznym. Jest absolwentem Instytutu Nauk o Ziemi UMCS w Lublinie, uzupełniał wykształcenie na szkoleniach managerskich, a w roku 2007 uzyskał dyplom Harvard Business School Publishing na Canadian International Management Institute. Jest menadżerem z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu, pracował w sektorze bankowym, ubezpieczeniowym i IT, w AIG Bank, Ergo Hestii, SKOK-u Stefczyka czy Warcie. Od maja 2008 do października 2016 roku prowadził własną firmę szkoleniowo-doradczą. Chętnie angażuje się w życie społeczne, m.in. w latach 2008-2009 był wiceprzewodniczącym Rady Klientów Telekomunikacji Polskiej SA, a od grudnia 2015 roku członkiem Krasnostawskiej Rady Rozwoju. Kowalczyk ma trójkę dzieci, jest miłośnikiem gór i snowboardu. Nominację Wojciecha Kowalczyka na wójta dobrze przyjęli pracownicy gminy Krasnystaw. – Jestem przekonana, że będzie się nam dobrze współpracowało – mówi Edyta Gajowiak-Powroźnik, sekretarz gminy Krasnystaw.
– Moja współpraca z panią Hanną Mazurkiewicz, burmistrzem Krasnegostawu oraz radą miasta przebiegała bardzo dobrze, w dobrej atmosferze i z wymiernymi efektami dla mieszkańców Krasnegostawu – napisał w specjalnym oświadczeniu Wojciech Kowalczyk. – Bardzo sobie cenię pracę na rzecz miasta i gdyby nie zaistniałe obiektywne okoliczności, nadal wykonywałbym swoje zadania na dotychczasowym stanowisku. Pani Hannie Mazurkiewicz oraz radnym miejskim życzę powodzenia w realizacji zadań i pracy na rzecz lokalnej społeczności – dodał nowy wójt gminy Krasnystaw. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here