Wojna wojną, a przemyt kwitnie

Dwaj młodzi Ukraińcy zostali złapani na próbie przemytu papierosów przez Bug. Próbowali uciekać, ale nadaremno. Teraz zajmą się nimi zagraniczne służby.

W trakcie sobotniego patrolu (14 maja) funkcjonariusze z placówki straży granicznej w Dorohusku, w pobliżu Husynnego, zauważyli dwóch podejrzanie wyglądających mężczyzn, którzy przemieszczali się w rejonie Bugu. Na widok patrolu SG obaj rzucili się do ucieczki.

– Po krótkim pościgu funkcjonariusze ujęli dwóch mężczyzn. Byli to obywatele Ukrainy w wieku 19 i 20 lat. W pobliżu ujawniono znaczne ilości papierosów – informuje kpt. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału SG.

Jak ustalono, obaj zatrzymani wraz z kontrabandą pokonali rzekę wpław. Po polskiej stronie papierosy miały być przetransportowane dalej, do „dziupli”. W momencie pojawienia się patrolu SG Ukraińcy byli w trakcie wynoszenia ich znad granicy. Łącznie straż zabezpieczyła 3 tys. ukraińskich paczek o wartości prawie 45 tys. zł.

– W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze dotyczące nielegalnego przekroczenia granicy państwowej oraz przemytu wyrobów akcyzowych. Zatrzymani cudzoziemcy, po zakończonych czynnościach procesowych, zostali przekazani służbom granicznym Ukrainy – dodaje Sienicki.

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili i zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe o wartości prawie 9,5 mln zł. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here