Wojownicy z Dubienki

Reprezentanci Liceum Ogólnokształcącego w Dubience uczestniczyli w pierwszych mistrzostwach Polski w koluchstyl służb mundurowych. Ta dyscyplina sportu łączy w sobie jujitsu, sumo i zapasy.

Mistrzostwa odbyły się w Kleosinie, koło Białegostoku. Koluchstyl to sztuka walki stworzona na początku XXI wieku przez Polaka Wiesława Kolucha. Łączy w sobie elementy jujitsu, sumo i zapasów. Zawodnicy uprawiający tę dyscyplinę trenują w dwóch formach: sportowej (walka w parterze) i bojowej (samoobrona z wykorzystaniem broni takich jak pałka, kij czy nóż).

Do Kleosina przyjechali zawodnicy z całego kraju, reprezentujący różne formacje – policję, wojsko, straż graniczną, straż celną, straż pożarną, ale najliczniejsza była grupa uczniów z LO w Dubience, którą do zawodów przygotował Zdzisław Wołos z UKS Sportów Walki Werbkowice. Oto wyniki zawodników z Dubienki: 1. Kinga Pudełko, 2. Wiktoria Abraszek, 2. Klaudia Jakubowska, 3. Kinga Gąsior, 3. Amelia Sosińska, 3. Jakub Cichosz, 3. Dagmara Dudek, 3. Aleksander Zajmała. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here