Wójt w szpitalu po wypadku

Tydzień po „czołówce” na skrzyżowaniu ulic Chełmskiej i Niepodległości w Rudzie-Hucie doszło do kolejnego zdarzenia. Tym razem w samochód wójta gminy uderzył inny kierowca. Poszkodowany w wypadku włodarz trafił do szpitala.

Feralny początek tygodnia dla wójta gminy Ruda-Huta. W poniedziałek (24 maja) po skończonym dniu pracy Kazimierz Smal wsiadł za kierownicę swojego renault i ruszył w drogę do domu. Zdążył jedynie dojechać do skrzyżowania ul. Niepodległości z Chełmską i dać kierunek w prawo, gdy nagle w tył jego wozu uderzył z impetem kierowca peugeota. 44-latek, jak wstępnie przyjęła policja, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go auta wójta gminy.

Czy wiedział, w czyj samochód uderzył czy zrobił to niechcący? Trudno orzec. Pewne jest tyle, że po zderzeniu (przyjętym około godziny 15:34) na miejsce przyjechało na sygnale kilka wozów strażackich, pogotowie i policja. Karetka zabrała do szpitala poszkodowanego Smala. Doznał ogólnych potłuczeń.

– Czuję się dobrze, ale lekarze zdecydowali, że muszę pozostać na obserwacji – powiedział nam w piątek (28 maja) Kazimierz Smal, poszkodowany w wypadku wójt gminy.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi policja. 44-latek, który posłał włodarza do szpitala, będzie się tłumaczył przed sądem. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here