Wójt Żółkiewki z absolutorium

Przy wszystkich głosach „za” Jacek Lis, wójt gminy Żółkiewka, otrzymał absolutorium za realizację budżetu gminy w 2019 r.

Wójt Lis podziękował za udzielone wotum. Podkreślił, że wszystkie inwestycje zrealizowane w ubiegłym roku to przede wszystkim zasługa radnych, bo to oni podejmują stosowne uchwały, a wójt po prostu je realizuje. – Na sesji podjęto również uchwałę w sprawie pomocy finansowej dla powiatu krasnostawskiego na realizację zadań drogowych – informuje Marcin Zając, sekretarz gminy Żółkiewka. Chodzi o opracowanie dokumentacji technicznej na remont drogi powiatowej Wierzchowina-Żabno oraz przebudowę drogi powiatowej Borówek – Suche Lipie.

– Zabezpieczono na ten cel środki w kwocie 199 tys. zł. Wójt uzasadnił również zmiany w budżecie gminy, jakie nastąpiły zgodnie z zaplanowanymi inwestycjami m.in. zabezpieczono w budżecie środki na remont budynku usługowo-handlowego na zrewitalizowanym parkingu obok zalewu oraz środki na gruntowny remont remizy OSP w Dąbiu- wylicza Zając. Na ostatnią z wymienionych inwestycji Żółkiewka otrzymała dofinansowanie z LGD Krasnystaw Plus w kwocie ponad 41 tys. zł. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here