Wojtek najlepszy w województwie

Wojciech Sławacki, uczeń SP nr 5 w Krasnymstawie, został wybrany najlepszym zawodnikiem zimowych mistrzostw województwa lubelskiego w kat. juniorów młodszych.

Na początku lutego na pływalni Aqua Lublin zorganizowano zimowe mistrzostwa województwa lubelskiego w pływaniu. Do zawodów zgłoszono 352 zawodników, wśród nich znalazł się uczeń SP nr 5 w Krasnymstawie Wojciech Sławacki. Czternastolatek był bohaterem swojej kategorii wiekowej.

W trzech blokach startowych, trwających dwa dni, łupem Wojtka padły dwa złote i cztery srebrne medale. Na najwyższym podium Sławacki stawał po zwycięstwach na dystansach 50 m stylem dowolnym (uzyskując czas 25,46 sek., w chwili obecnej drugi czas w Polsce w kategorii wiekowej 14 lat) oraz 100 m stylem dowolnym (uzyskując czas 55,02 sek., obecnie pierwszy czas w Polsce w kategorii wiekowej 14 lat).

Medale srebrne Wojtek wywalczył na dystansach: 200m stylem dowolnym, 100m stylem zmiennym, 200m stylem zmiennym oraz 100m stylem klasycznym. Uczeń SP nr 5 został wybrany najlepszym zawodnikiem zimowych mistrzostw województwa lubelskiego w kategorii juniorów młodszych. (k)