Wokalny popis dyrektora i wokalisty VOX

Mariusz Matera pełni obowiązki dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury w Leśniowicach. Początek swojej działalności w leśniowickiej kulturze zaznaczył na wielkanocnej uroczystości wokalnym występem, który dał wspólnie z Dariuszem Tokarzewskim, kolegą z zespołu „VOX”.

Mariusz Matera to chełmski artysta, wokalista, muzyk, konferansjer, założyciel m.in. zespołów „Szalom Chełm” i „Rdza”, od dwóch lat wokalista legendarnego zespołu „VOX”, który wraz z Dariuszem Tokarzewskim od lat zaangażowany jest w działalność charytatywną w ramach Stowarzyszenia na Rzecz Osób Potrzebujących „Przytulisko” w Chełmie. Od kilku tygodni M. Matera zatrudniony jest na stanowisku animatora kultury w Samorządowym Ośrodku Kultury w Leśniowicach, a do końca kwietnia pełni też obowiązki dyrektora tej placówki.

Od maja leśniowickim SOK-iem będzie kierowała Wanda Jaroszczuk (przez lata związana z mediami – niegdyś „Dziennikiem Wschodnim”, a ostatnio „Super Tygodniem Chełmskim”), która wygrała konkurs na to stanowisko. W ubiegłym tygodniu leśniowiccy samorządowcy, w tym Joanna Jabłońska, wójt gminy Leśniowice urządzili wielkanocne spotkanie w Domu Spotkań na Pograniczu Kultur w Kumowie Plebańskim, zasiadając przy wspólnym stole z uchodźcami i próbując stworzyć im namiastkę domowej, świątecznej atmosfery. Obecnie w gminie Leśniowice przebywa ponad 30 uchodźców.

To dużo mniej niż w pierwszych tygodniach wojny. Podczas spotkania obdarowano ukraińskie rodziny drobnymi upominkami, złożono życzenia, delektowano się smakołykami. Na wszystkich duże wrażenie zrobił piękny występ wokalny M. Matery i D. Tokarzewskiego.(mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here