Woluntariusze pojadą za darmo

Wolontariusze kwestujący podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie powinni tego dnia płacić za przejazdy komunikacją miejską – uważają radni z klubu Krzysztofa Żuka. Interpelacja w tej sprawie trafiła już do prezydenta.


Najbliższy finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 13 stycznia 2019 roku. Będzie to już 27. edycja charytatywnej akcji, której pomysłodawcą jest Jerzy Owsiak. Tym razem zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
13 stycznia w Lublinie ma działać pięć sztabów, skupiających w sumie około 450 wolontariuszy.

Przedstawiciele klubu Krzysztofa Żuka, mający większość w radzie miasta, chcą, aby tego dnia, wolontariusze nie musieli płacić za przejazdy komunikacją miejską.
„Taki gest będzie wyrazem uznania dla ich bezinteresownej pracy. To w większości ludzie młodzi, zaangażowani na rzecz dobra wspólnego” – czytamy w uzasadnieniu interpelacji, która trafiła już na biurko prezydenta.

Podpisali się pod nią: Elżbieta Dados, Leszek Daniewski, Zbigniew Jurkowski, Magdalena Kamińska, Stanisław Kieroński, Michał Krawczyk, Monika Kwiatkowska, Jadwiga Mach, Bartosz Margul, Marcin Nowak, Anna Ryfka, Dariusz Sadowski, Beata Stepaniuk-Kuśmierzak i Maja Zaborowska, czyli aż 14 z 19 radnych klubu K. Żuka. GR