Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie

Niezwykle efektownie rozpoczęli serię gier kontrolnych piłkarze IV-ligowej Świdniczanki. W sobotę, w pierwszym meczu pod wodzą nowego szkoleniowca Łukasza Gieresza, świdniczanie rozgromili aż 16:0 Piaskovię, czwarty zespół lubelskiej klasy okręgowej.

Co ciekawe, w pierwszej połowie padła tylko jedna bramka, a jej autorem był Jarosław Milcz. Tuż po przerwie, gdy na boisku w zespole ze Świdnika pojawiła się niemal cała nowa jedenastka (w pełnym wymiarze zagrał jedynie Radosław Kursa) do siatki trafił przymierzany do gry w świdnickim zespole 19-letni Jakub Cielebąk. Wychowanek Górnika Łęczna grał już w Świdniku, ale w Avii, a rundę jesienną spędził w Huczwie Tyszowce. W meczu z Piaskovią zdobył dwa gole.

Najskuteczniejsi byli Piotr Pacek z 5 bramkami oraz Michał Zuber i Sebastian Plesz, którzy zaliczyli hat-tricki.

W kolejnym meczu kontrolnym Świdniczanka zmierzy się 29 stycznia o godz. 11 w Lubartowie z Lewartem. BAS

Świdniczanka – Piaskovia 16:0 (1:0)

Świdniczanka: Gosik (46 Kowalczyk) – Kopyciński (46 Żmuda), Kursa, Stępień (46 Pielach), Orzędowski (46 Szymala), Kucybała (46 Sikora), Szczerba (46 Zuber), Kowalski (46 Plesz), Śliwa (46 Sypeń), Milcz (46 Pacek), Kotowicz (46 Cielebąk).
Bramki: Pacek 5, Zuber 3, Plesz 3, Sypeń 2, Cielebąk 2, Milcz.