Wpadli z wielkim przemytem

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego udaremnili transport suszu tytoniowego o wartości ponad 2 mln zł. Przemytnicy wpadli w Siennicy Nadolnej.

4 maja strażnicy graniczni z grupy zamiejscowej w Zamościu prowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego z delegatury w Zamościu. – Podczas kontroli drogowej prowadzonej w miejscowości Siennica Nadolna zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy marki Man, którym kierował 47-letni mieszkaniec województwa lubelskiego – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy NOSG w Chełmie. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariuszy zainteresował towar przewożony w przestrzeni bagażowej tira. – Okazało się, że w naczepie ciężarówki były przewożone niebagatelne ilości suszu tytoniowego w ilości ponad 4,5 tony. Kierowca nie posiadał jednak żadnych dokumentów przewozowych towaru, który przewoził – dodaje Sienicki. Mężczyzna tłumaczył, że susz odebrał z tzw. „biłgorajskiego zagłębia tytoniowego” i miał go dostarczyć do Polski centralnej, prawdopodobnie do nielegalnej fabryki papierosów. 47-latek został przesłuchany w charakterze świadka, a tytoń o wartości ponad 2 mln zł zabezpieczyli funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego. – Obecnie trwa ustalanie miejsca, w którym kierowca pobrał nielegalny tytoń oraz docelowego odbiorcy towaru – informuje Sienicki.
Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej od początku roku ujawnili przemyt towarów o wartości ponad 8 mln zł. (k)