Wpuszczeni w karty graficzne

Nawet do 8 lat więzienia grozi mieszkańcom powiatu chełmskiego za oszustwa internetowe. Cała szóstka niebawem stanie przed sądem. Prokuratura przesłała już akt oskarżenia w ich sprawie.

Xmadiix, Kacha G95, Dorotka 88xD – pod takimi loginami w serwisie Allegro ukrywali się chełmscy wyłudzacze. Patryk Cz. (20 lat), Magdalena Sz. (19 lat), Katarzyna G. (27 lat), Damian P. (28 lat), Natalia Sz. (20 lat) oraz Dorota Sz. (48 lat) staną niebawem przed sądem rejonowym, jako oskarżeni o oszustwa internetowe.

Jak wynika z ustaleń śledczych, naciągacze działali w różnej konfiguracji. Zakładając kolejne konta na Allegro, oferowali do sprzedania fikcyjne karty graficzne. W ten sposób wyłudzili (wiosną ubiegłego roku) od pokrzywdzonych: 10 000 i 6999 złotych. Kolejny przelew na 7 tysięcy złotych nie doszedł do skutku, bo niedoszła ofiara zwęszyła szwindel i zablokowała transakcję. Z kolei Allegro, któremu z tytułu prowizji za sprzedaż oszuści są winni niecałe 500 zł, zablokowało konta naciągaczy. Sprawą zajęła się policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chełmie, która to kilka dni temu zakończyła postępowanie skierowaniem do sądu aktu oskarżenia przeciwko całej szóstce. (pc)