Wraca walne w ChSM

Po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią korona- wirusa Chełmska Spółdzielnia Mieszkaniowa planuje zorganizować walne zgromadzenie członków. – Odbędzie się ono przy zachowaniu reżimu sanitarnego z uwagi na nadal obowiązujący stan zagrożenia epidemicznego – podkreśla Natalia Gołub z ChSM.

Po wybuchu w marcu 2020 r. epidemii koronawirusa Sars cov 2, walne zebranie członków Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej nie odbyło się i w 2020 r., i w 2021 r. Spora część mieszkańców miała o to pretensję. – Nie mamy wiedzy na temat tego, co dzieje się w naszej Spółdzielni, jakie dokonywane są inwestycje, ile to kosztuje, nie mamy na nic wpływu – wiele razy słyszeliśmy mieszkańców bloków należących do ChSM. Na szczęście w tym roku ma się to zmienić. Pandemia na tyle przygasła, że zarząd Spółdzielni podjął decyzję o organizacji walnego. Jak podkreśla Natalia Gołub z ChSM, co prawda odbędzie się ono w tradycyjny sposób, ale przy zachowaniu reżimu sanitarnego, z uwagi na to, że nadal obowiązuje w Polsce stan zagrożenia epidemicznego.

– Zgodnie z obowiązującymi przepisami przedstawimy blok sprawozdań z działalności gospodarczo-finansowej Spółdzielni oraz informację z realizacji projektu unijnego za lata 2014-2020 i możliwości pozyskania dofinansowania z funduszy unijnych w ramach nowej perspektywy na lata 2021-2027 – informuje ChSM. Jednym z punktów obrad będzie podział nadwyżki bilansowej Spółdzielni za lata 2020 i 2021, w wysokości ok. 1 mln 40 tys. zł. – Planujemy przeznaczyć ją na zmniejszenie kosztów utrzymania nieruchomości oraz na inwestycje zmniejszające zużycie energii cieplnej – podkreśla zarząd ChSM.

O terminie, miejscu i porządku obrad walnego zgromadzenia członków, Spółdzielnia poinformuje mieszkańców z chwilą podjęcia stosownej uchwały przez radę nadzorczą ChSM. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here