Wracają dłuższe poniedziałki w ZUS

Od lipca sale obsługi klientów w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w poniedziałki są czynne dłużej. Tym samym instytucja wraca w pełni do godzin pracy sprzed pandemii.

Od lipca ZUS będzie czynny w poniedziałki od godziny 8.00 do 18.00. Wydłużone godziny pracy dotyczą sal obsługi klientów w oddziałach, inspektoratach i biurach terenowych ZUS. W pozostałe dni tygodnia, czyli od wtorku do piątku, placówki przyjmują interesantów w godzinach 8.00-15.00. Mimo lepszej sytuacji epidemicznej nadal można korzystać w ZUS z e-wizyt. To rozwiązanie zostanie z nami na stałe.

E-wizyta to wideorozmowa przez internet z pracownikiem lokalnego oddziału ZUS. Wystarczy wcześniej zarezerwować termin i temat e-wizyty w kalendarzu na stronie www.zus.pl, a w godzinę umówionego spotkania – włączyć otrzymany podczas rezerwacji link. Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim, informuje, że mieszkańcy województwa lubelskiego skorzystali dotychczas z prawie 2,9 tys. e-wizyt w ZUS.

W instytucji przypominają, że w razie rezygnacji z e-wizyty trzeba ją odwołać, żeby zwolnić termin dla kolejnego klienta. Link do anulowania spotkania klient otrzymuje w mailu z potwierdzeniem rezerwacji. (opr. mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here