Wracają wysokie loty

10-11 czerwca br. znów spotykamy się na lotnisku w Depułtyczach pod Chełmem na Drugim Międzynarodowym Pikniku „Lotnicze Depułtycze” – jedynej takiej imprezie w regionie. Już teraz warto sobie rezerwować czas i kupić bilety, a przy okazji zachęcić bliskich i znajomych do wspólnego udziału w imprezie.

W minionym roku piknik „Lotnicze Depułtycze” zawitał do nas po raz pierwszy. Obaw było wiele, bo przygotowanie i przeprowadzenie tak dużej imprezy to ogromny, logistyczny wysiłek. Trud się opłacił. Lotnisko w Depułtyczach Królewskich podczas dwudniowej imprezy odwiedziło blisko 20 tysięcy osób.
– Temu regionowi należy się takie prestiżowe wydarzenie. Mamy tu znakomite warunki. Wspaniałe lotnisko, potencjał uczelni, ambitną i nastawioną na promocję gminę – nie sposób tego nie wykorzystać – mówił tuż po ubiegłorocznej imprezie Damian Majsak, prezes firmy Kagero Publishing, która obok chełmskiej PWSZ była głównym organizatorem pikniku. – Dlatego postanowiliśmy, że piknik „Lotnicze Depułycze” będzie imprezą cykliczną – zapowiedział Majsak. I słowa dotrzymał. Dziś zaprasza na II Międzynarodowy Piknik „Lotnicze Depułtycze”.

A w programie…

Piknik zaplanowano na weekend 10-11 czerwca. – Dla miłośników podniebnych akrobacji będzie istną ucztą – zapowiada Majsak. A wszystko za sprawą bogatego programu opatrzonego największymi gwiazdami lotnictwa. Wystąpią m.in. Marek Choim, który solo zaprezentuje pokaz akrobacyjny wyższego pilotażu na samolocie Extra 330 S.C, Maciej Pospieszyński, dwukrotny mistrz świata w akrobacji szybowcowej w Extra 330 czy Uwe Zimmerman z Niemiec za sterami samolotu Extra 300.
Nie zabraknie też występów formacji, uwielbianych przez gości pokazów lotniczych. Na imprezie zaprezentują się m.in. Cellfast Flying Team z Krosna i Folow me Team Formation z Czech.
Perełką imprezy będą warbirdy, czyli historyczne samoloty, które brały udział w wojnach. – W powietrzu zobaczymy takie statki powietrzne, jak amerykański TBM Avenger, który stacjonował w Pearl Harbor, czy Supermarine Spitfire z Anglii. Jestem przekonany, że to właśnie one przyciągną do Depułtczycz Królewskich z całej Polski i nie tylko – mówi organizator imprezy.

Gdzie po bilet?

Przedsprzedaż biletów już ruszyła. Są dostępne w przedsprzedaży w cenach promocyjnych w kasach biletowych CLA do 8 czerwca. Bilet normalny kosztuje 22 zł, a ulgowy dla dzieci od 10 do 18 lat – 7 zł. Dzieci młodsze wchodzą bezpłatnie.
Warto też dodać, że w tym roku wprowadzono do imprezy kilka zmian organizacyjnych. Pojawi się drugie wejście na pokazy (od strony Chełma), pojawią się darmowe autobusy, które zawiozą chełmian na imprezę i nowy parking, nieopodal wjazdu, który prowadzi nad zalew Żółtańce. (mg)

UWAGA! W przyszłym numerze przedstawimy szczegółowy program imprezy i ogłosimy konkurs, w którym do wygrania będzie aż 10 podwójnych wejściówek na piknik!