Wracali z dyskoteki, spadli z mostu

Do groźnego wypadku doszło w Koszarsku w gminie Żółkiewka. Ford spadł z mostu. – W wyniku wypadku poważnych obrażeń doznała 16-letnia pasażerka. Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia – mówi Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji.

Krasnostawscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w niedzielę (2 grudnia) przed godz. 2.00 w miejscowości Koszarsko w gminie Żółkiewka. – Kierujący osobowym fordem stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w barierkę i spadł z mostu – opowiada Piotr Wasilewski z KPP w Krasnymstawie. Jak ustalili przybyli na miejsce policjanci, samochodem z dyskoteki wracały trzy młode osoby.

Jedna z nich, 16-letnia mieszkanka powiatu biłgorajskiego, z powodu poważnych obrażeń została przewieziona do szpitala. – Funkcjonariusze ustalili, że samochodem kierował młody mężczyzna. Utrata panowania nad pojazdem mogła być wynikiem celowego wprowadzenia forda w poślizg. Chwilę później samochód uderzył w barierkę i spadł z mostu. Po tym zdarzeniu, kierowca miał zaproponować jednej z pasażerek, by to ona wzięła na siebie winę. Kiedy ta się nie zgodziła, uciekł przed przyjazdem policji – dodaje.

Sprawą zajmują się funkcjonariusze z krasnostawskiej komendy. Mundurowi szybko ustalili personalia kierującego pojazdem. Okazał się nim zaledwie 17-letni mieszkaniec powiatu janowskiego. Nastolatek został zatrzymany w poniedziałek, 3 grudnia. (kg)