Wręcz laurkę babci i dziadkowi

Miasto ogłasza konkurs dla rodzin. Zadanie polega na przysłaniu zdjęcia laurek wykonanych dla babci i dziadka. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone miejskimi gadżetami. Zgłoszenia można przesyłać do 27 stycznia.


W konkursie udział wziąć mogą wyłącznie dzieci wieku od 4 do 12 lat, uczestnicy programu „Rodzina Trzy Plus” oraz ich rodzice. Dzieci mogą wykonać laurkę samodzielnie lub wspólnie z rodzeństwem. Laurka może zawierać wierszyk, rymowankę, rysunek ect. Jej rozmiar i forma są całkowicie dowolne. Zadaniem dzieci będzie wykonanie laurki, a rodzice powinni przesłać zdjęcie uwieczniające moment wręczenia laurki dziadkom, ukazujące samą laurkę lub przedstawiające dziecko z dziadkiem/babcią oraz laurką. Fotografie do konkursu wraz z oświadczeniem (stanowiącym załącznik nr 1 do regulaminu) przesłać mogą wyłącznie rodzice/opiekunowie prawni na adres: trzyplus@lublin.eu.

Koncerty dla seniorów

W Dniach Babci i Dziadka (21 i 22 stycznia) w lubelskich przedszkolach i szkołach odbędą się dedykowane seniorom przedstawienia. Przed swoimi bliskimi wystąpią wnuki. Do wspólnego świętowania Lubelskiego Dnia Babci i Dziadka zaprasza też prezydent Lublina Krzysztof Żuk. Spotkanie z tej okazji odbędzie się 22 stycznia (środa) o godzinie 11. 00 w sali koncertowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie przy ul. G. Narutowicza 32a. Dla wszystkich dziadków i babć z okazji ich święta (w ramach Programu Rodzina Trzy Plus) miasto ma do rozdania 10 bezpłatnych dwuosobowych wejściówek na to spotkanie. Wystarczy napisać maila na adres trzyplus@lublin.eu i wyrazić chęć uczestnictwa podając swoje imię i nazwisko oraz kontakt zwrotny. Na zgłoszenia ratusz czeka do 20 stycznia.

O wygranej wejściówce i miejscu jej odbioru zwycięzcy zostaną poinformowani mailem zwrotnym. Podczas koncertu wystąpi Anna Kostkiewicz, wokalistka i studentka KUL. Gwiazdą koncertu będzie Krystyna Szydłowska, zwyciężczyni telewizyjnego programu „The Voice Senior”, w którym wystąpiła wraz z siostrami.  (EM.K.)