Wreszcie coś drgnęło

Szkołę Podstawową nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie czeka remont szkolnych boisk. Ratusz ogłosił w ubiegłym tygodniu pierwszy z przetargów na wykonanie prac przy obiektach sportowych. Z wielofunkcyjnego szkolnego boiska od ponad roku nie można korzystać.


W ubiegłym roku, na początku października szkolne boisko i bieżnia zostały na polecenie sanepidu zamknięte z powodu popękanej i zużytej sztucznej nawierzchni. Uczniowie i rodzice długo czekali na naprawę i ponowne otwarcie zagrażających bezpieczeństwu szkolnych obiektów.

W ich sprawie kilkukrotnie interpelował także radny miejski Piotr Popiel (PiS). Ostatnio radny zaapelował, aby jak najszybciej wykorzystać zarezerwowaną w tegorocznym budżecie kwotę 1,5 miliona zł – przeznaczoną na remont szkolnej infrastruktury sportowej. W odpowiedzi lubelski samorząd przyznał, że planuje jak najszybsze ogłoszenie przetargu na remont boisk a informacja o poszukiwaniu wykonawców pojawiła się na stronie UM w środę 3 czerwca.

To pierwszy etap przebudowy sportowych boisk przy SP nr 30, bo ze względów ekonomicznych zdecydowano się na rozłożenie przebudowy wszystkich sportowych obiektów w czasie. W drugiej kolejności zaplanowano rozbiórkę zniszczonych żelbetonowych trybun sportowych i wykonanie nowej bieżni, a trzeci etap prac obejmie remont i odnowę nawierzchni ze sztucznej trawy na boisku do piłki nożnej.

Zakres prac wskazanych w pierwszym przetargu to: rozebranie nawierzchni asfaltowej istniejącego boiska, części ogrodzenia, schodów terenowych prowadzących na wielofunkcyjne boisko i tych prowadzących na asfaltowy plac. To także demontaż słupów oświetleniowych oraz budowa ogrodzonego i oświetlonego boiska wielofunkcyjnego z nawierzchni poliuretanowej wyposażonego w urządzenia sportowe (do piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki).

Dodatkowo zaplanowano również wymianę części ogrodzenia budynku szkoły razem z wykonaniem furtki a także budowę dojść i schodów terenowych od strony przedszkola. Prace budowlane powinny zakończyć się na początku listopada bieżącego roku. Na oferty wykonawców ratusz czeka do 18 czerwca br. EK