Wreszcie wygrali

Do soboty, do meczu kontrolnego z KSZO 1929, piłkarze Motoru rozegrali pięć sparingów, notując trzy remisy (2:2 z Górnikiem Łęczna, 0:0 z Resovią i 1:1 z Legionovią oraz dwie porażki: ze Stalą Rzeszów 2:3 i Hetmanem Zamość 0:1

Zwycięstwa w sparingach nie są najważniejsze, ale w okresie przygotowawczym dobrze byłoby jednak coś wygrać. Z tego założenia wyszli najwyraźniej w sobotę piłkarze trzecioligowego Motoru, odnosząc w Ostrowcu Świętokrzyskim, w szóstym meczu kontrolnym, pierwszą sparingową wygraną.

Motor pokonał KSZO 3:1, a na listę strzelców podobnie, jak przed tygodniem w zremisowanym starciu w Legionowie z Legionovią 1:1 wpisał się Bartosz Rymek, a także Dominik Kunca, który wykorzystał rzut karny podyktowany przez sędziego za faul na Michale Paluchu oraz Filip Wójcik, 22-letni pomocnik, który w zimowej przerwie zasilił lubelski zespół ze Stali Stalowa Wola. W meczu w Ostrowcu trener Motoru Mirosław Hajdo ponownie testował lewego obrońcę.

W kolejnym spotkaniu, w najbliższą sobotę (22 lutego) o godz. godz. 11:00 żółto-biało-niebiescy zmierzą się w Puławach z Wisłą.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Motor Lublin 1:3 (0:2)

Motor – I połowa: Olszewski – Gruszkowski, Grodzicki, Łukasik, zawodnik testowany I, Kunca, Rymek, Duda, Swędrowski, Ceglarz, Paluch; II połowa: Kalinowski – zawodnik testowany II, Cichocki, Łukasik (90 Zbiciak), Michota, Nowak, Król, Kumoch, Darmochwał, Wójcik, Ropski.
Bramki: 0:1 Kunca 31 z karnego, 0:2 Rymek 44, 1:2 Trochim 61 z karnego, 1:3 Wójcik 90+3.