Wspólnota nie chce u siebie PSZOK-u

Zarząd Spółki do Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej Wsi Strachosław poinformował Dariusza Stockiego, wójta gminy Kamień, że „w obecnym stanie prawnym składowanie śmieci na terenach wspólnoty jest zabronione uchwałą Wspólnoty Gruntowej wsi Strachosław”. Oznacza to, że gminny PSZOK musi zmienić swoją lokalizację i będzie przeniesiony ze Strachosławia do Kamienia.


– Wspólnota ma takie prawo. Ten grunt to jej własność, więc szanujemy tę decyzję i poradzimy sobie również w tej sytuacji – mówi wójt Stocki. – Szkoda tylko, że zostaliśmy powiadomieni o tej decyzji tak późno, bo zbiórkę odpadów wielkogabarytowych mamy zaplanowaną od 12 do 17 kwietnia. I w tych dniach mieszkańcy naszej gminy będą mogli przywozić odpady wielkogabarytowe i opony już nie na plac w Strachosławiu, ale do Kamienia.

Wyznaczymy na ten cel teren za naszym urzędem, na placu po dawnym Walmeksie. Mieszkańcy wielu miejscowości pewnie ucieszą się z takiego stanu rzeczy, bo będzie im wygodniej dowieźć odpady w to miejsce. Mieszkańcy Strachosławia i okolic będą pewnie mniej zadowoleni. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here