Współpraca krasnostawskiej Mleczarni

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, we współpracy z Kawiarnią Czytelnik, otworzyła pierwszy ogródek mleczny w Warszawie! Mieszkańcy stolicy mogą tu posmakować i zakupić najlepszej jakości wyroby z polskiego mleka.

Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo. Jak dowiadujemy się w Mleczarni, Kawiarnia Czytelnik to kultowy punkt na kulinarnej mapie Warszawy. Goszczą tu m.in. artyści i politycy, budynek znajduje się bowiem w bliskim sąsiedztwie Sejmu. Produkty OSM Krasnystaw będą więc promowane także wśród tzw. „wyższych sfer”.

Tadeusz Badach, prezes krasnostawskiej Mleczarni, przyznaje, że od dawna nosił się z zamiarem stworzenia w Warszawie mlecznego ogródka. Realizacja planów przyspieszyła, gdy Dorota Pękalska, współwłaścicielka Czytelnika, zaproponowała współpracę z OSM.

– Po roku rozmów, 10 września, otworzyliśmy ogródek – mówi prezes Badach. – W tym miejscu będzie można zawsze zjeść nasz sztandarowy wyrób, czyli zsiadłe mleko z ziemniakami lub jak kto woli z kaszą. Zsiadłe mleko jest pyszne, ale wcale nie takie proste do zrobienia – mówi prezes Badach. – To wręcz sztuka, by w zakładzie, niczego nie dodając i niczego nie odejmując, odwzorować dokładnie ten sam smak i konsystencję zsiadłego mleka, jakie robiły nasze babcie. Nam się to udało i dziś chcemy przekonać konsumentów, że warto sięgać po ten produkt. Nie dość, że jest smaczny, to jeszcze wyjątkowo zdrowy – podkreśla.

Dodatkowo w Czytelniku będą sprzedawane nasze wyroby, przede wszystkim masło i kefir, a także nowości: haluni i owsianka na jogurcie

Prezes Badach zdradza, że jeśli warszawiakom zasmakują wyroby z Krasnegostawu, Mleczarnia podejmie kolejne działania promocyjne. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here