Wstępny projekt już jest

Ulica Zorza

Gruntowna przebudowa czeka w najbliższych latach ulicę Zorza. Projekt został już opracowany, więc okoliczni mieszkańcy mogą się z nim zapoznać, a także zgłaszać ewentualne uwagi.


Mająca ponad kilometr długości ulica Zorza prowadzi od ul. Głuskiej w kierunku miejscowości Abramowice Prywatne. Jest stan nie jest dobry, dlatego mieszkańcy oczekują, że zostanie wyremontowana. Jesienią 2017 roku spotkali się z przedstawicielami ratusza. W „wizji lokalnej” brał udział m.in. Artur Szymczyk, zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju.

– Urzędnicy zaproponowali nam, że na Zorzy zostanie położona nowa nawierzchnia. Doszliśmy jednak do wniosku, że to nie wystarczy. Oczekujemy kompleksowego remontu, który będzie polegał nie tylko na wymianie nawierzchni, ale też na remoncie chodnika czy zbudowaniu ścieżki rowerowej – tłumaczy Jerzy Wojciechowski, przewodniczący zarządu dzielnicy Głusk.

Mieszkańcy spotkali się już z projektantem, który opracował zarys inwestycji. Gruntowna przebudowa ul. Zorza może się wiązać z koniecznością wykupienia przez miasto części należących do mieszkańców działek. Niezbędne będzie również wydanie tzw. zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, choć na tym etapie jest to melodia przyszłości.

Wstępny projekt znajduje się w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Głuskiej 138. Mieszkańcy mogą się z nim zapoznać, a następnie zgłaszać ewentualne uwagi do Zarządu Dróg i Mostów. – Można powiedzieć, że piłeczka jest po naszej stronie. Dokładny termin rozpoczęcia prac nie jest jeszcze znany, ale mamy nadzieję, że nastąpi to w przeciągu najbliższych paru lat – dodaje J. Wojciechowski.

Grzegorz Rekiel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here