Wszystkie przygotowane miejsca przez organizatorów zostały zapełnione

Beneficjentem 3. edycji sztafety Lublin Business Run 2019 jest Oskar, 10-latek z Lublina, który urodził się z zespołem wad wrodzonych i musiał przejść ciężkie operacje

Już w najbliższą niedzielę, 8 września odbędzie się 3. edycja sztafety Lublin Business Run 2019 – największego charytatywnego biegu biznesowego w woj. Lubelskim. Imprezie przyświeca najważniejszy cel – pomoc osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu. W tym roku uczestnicy pobiegną dla 10-letniego Oskara Wojciechowskiego z Lublina.

Aby wziąć udział w biegu, wystarczyło skompletować 5-osobową drużynę spośród kolegów z pracy, grona rodziny lub znajomych, zapisać się przez Internet oraz uiścić opłatę startową. W Lublinie wszystkie miejsca przygotowane przez organizatorów zostały zajęte – na bieg zarejestrowało się 600 biegaczy, czyli 120 drużyn.

W tym roku beneficjentem jest Oskar – 10-latek z Lublina, który urodził się z zespołem wad wrodzonych i musiał przejść ciężkie operacje, a w wieku 2 lat również amputację lewej nóżki do wysokości kolana. Mimo że wiele przeszedł, jest bardzo radosnym dzieckiem. Uczęszcza do szkoły podstawowej i lubi spędzać czas ze swoimi kolegami, stara się być aktywny ruchowo. W związku z tym, że rośnie, wymiana protezy jest nieunikniona. Rehabilitacja oraz proteza umożliwią Oskarowi samodzielne poruszanie się, zabawę z rówieśnikami czy jazdę na rowerze.

Poza Lublinem, bieg odbędzie się 8 września jednocześnie również w dziewięciu innych miastach Polski, m.in. Krakowie, Warszawie, Wrocławiu oraz Gdańsku. Fundacja Poland Business Run, organizator główny wydarzenia, szacuje, że w całym kraju pobiegnie łącznie nawet 29 tysięcy osób, z których każda będzie miała do pokonania dystans ok. 4 km.

– Co roku w Poland Business Run angażują się tysiące osób: biegacze, wolontariusze, ambasadorzy i sponsorzy. To inicjatywa, która nie tylko promuje aktywny styl życia, ale przede wszystkim umożliwia niesienie wspólnej pomocy osobom z niepełnosprawnością. Poza tym doskonale sprzyja integracji biznesu ze środowiskiem lokalnym – podkreśla Marta Hernik, Project Director Poland Business Run.

Organizotrami lubelskiej edycji biegu są Fundacja Poland Business Run oraz Lubelskie Centrum Konferencyjne. Serdecznie zapraszają wszystkich do przyjścia na bieg i kibicowania uczestnikom. Jeśli ktoś nie może wziąć w nim udziału, a chciałby pomóc Oskarowi, może sam wpłacić pieniądze, w ramach akcji Pomagam Bardziej. Wystarczy tylko wejść na stronę internetową https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr/lublin wejść w zakładkę  „Pomagam Bardziej” i wybrać konkretna drużynę, za pośrednictwem której chce przekazać pieniądze na protezę dla chłopca. Z kolei drużyna, która zgromadzi najwięcej środków, otrzyma Żółtą Koszulkę Lidera, zaprojektowaną przez Roberta Kupisza.

Utrudnienia w ruchu

W związku z biegiem, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, w godz. 6-14 zamknięte zostaną dla ruchu kołowego Aleje Racławickie na odcinku od ul. Łopacińskiego do ul. Lipowej oraz Krakowskie Przedmieście. Zarząd Transportu Miejskiego postanowił wprowadzić objazdy dla następujących linii: 2, 3, 4, 7, 10, 13, 15, 18, 20, 26, 31, 32, 40, 44, 55, 57, 74, 151, 155 i 158.MAG