Wszystko dla domu i ogrodu

Ponad 150 wystawców, pokazy fachowców oraz spotkanie z Piotrem Polkiem – gościem specjalnym Lubelskiego Kongresu Designu i Architektury – tak zapowiada się 39. edycja Targów LUBDOM, która od 22 do 24 marca odbędzie się w Targach Lublin.


Na trzy dni hale targowe przy ul. Dworcowej w Lublinie staną się miejscem spotkania przedstawicieli branży budowlanej, wyposażenia wnętrz, architektury i aranżacji ogrodu. Wspólnie z Targami LUBDOM, jak co roku, odbędą się także Targi Obróbki Drewna LUBDREW oraz Targi Mieszkań i Nieruchomości.

Targi LUBDOM zdecydowanie zdominuje budownictwo. Będzie można znaleźć tu m.in. materiały i chemię budowlaną, elewacje, systemy dociepleń, stolarkę drzwiową i okienną, bramy, dachy, schody, ceramikę łazienkową, tynki ozdobne, balustrady czy wszelkie instalacje. Nie zabraknie też nowoczesnych rozwiązań związanych z budownictwem pasywnym i ekologicznym, domem inteligentnym, systemami bezpieczeństwa oraz innowacjami w budownictwie.

Lubelski Kongres Designu i Architektury

Projektanci, architekci oraz pasjonaci designu koniecznie powinni zaplanować wizytę na Lubelskim Kongresie Designu i Architektury, który odbędzie się podczas Targów LUBDOM. Kongres to unikatowa inicjatywa współtworzona przez wiele podmiotów: instytucji branżowych, firm komercyjnych, projektantów, architektów czy trenerów. Łączy je jeden cel: stworzenie wydarzenia skupiającego w jednym miejscu wszystkich, którzy są związani z designem, wzornictwem, projektowaniem czy architekturą.

Przez dwa dni (23-24 marca) uczestnicy Kongresu będą dyskutować m.in. o: roli designu we współczesnym świecie, edukacji w obszarze projektowania i designu oraz jej wpływie na zmiany cywilizacyjne, nowoczesnej architekturze wnętrz na świecie, trendach i kierunkach rozwoju branży budowlanej, nowoczesnym projektowaniu, innowacjach w budownictwie, modach i długotrwałych tendencjach w urządzaniu wnętrz.

W ramach Lubelskiego Kongresu Designu i Architektury odbędą się także dwa szkolenia: dotyczące trendów w wyposażeniu wnętrz na sezon wiosna/lato 2019 według nowojorskiej agencji trendsetterskiej Fashion Snoops oraz automotywacji. Poprowadzi je Jerzy Osika – trener o międzynarodowej renomie.

Gościem specjalnym kongresu będzie Piotr Polk. Aktor w sobotę, 23 marca w godz. 11.00 – 12.30 opowie o swojej niecodziennej pasji, której owocem jest autorska kolekcja mebli New Classic Design byPolk. 21 lat temu artysta rozpoczął przygodę z projektowaniem i tworzeniem. Dziś ma już na swoim koncie 113 mebli. Są kanapy, szafy, biblioteki, fotele, komody, stoliki i ulubione przez aktora konsolki.

Pokazy fachowców

Oprócz części wystawowej organizatorzy przygotowali interesujące pokazy. – W hali wystawienniczej powstanie najprawdziwszy dom. Stowarzyszenie Dekarzy pokaże, jak przebiegają prace wykończeniowe w zakresie stolarki otworowej w takim budynku – zaprezentują montaż drzwi i okien, w tym również okna dachowego – mówi Adam Głowacki, dyrektor Targów Lublin.

W piątek (godz. 12-18) wstęp na targi będzie wolny. W sobotę (10-18) i niedzielę (10-17) obowiązują bilety.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here