Wszystko dla domu i ogrodu

Za nami 37. edycja Targów LUBDOM, największej imprezy związanej z branżą budowlaną w regionie. Przez trzy dni, od piątku do niedzieli, przez hale targowe przy ul. Dworcowej przewinęły się tysiące osób zainteresowanych budową, remontem oraz wyposażeniem domu, a także ogrodu.
Tegoroczne targi odbywały się w nowej formule – do oferty z zakresu budownictwa dołączyło wyposażenie wnętrz oraz oferta dla ogrodu, i był to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Wszyscy, którzy chcieli zmienić coś w swoim domu, mogli znaleźć idealne dla siebie meble, dekoracje, oświetlenie oraz wymarzone dodatki i akcesoria (szkło, ceramika, tekstylia).
Dla tych wszystkich, którzy chcieli kupić własny zestaw narzędzi budowlanych, przygotowany był Salon Narzędziowy ASMET, gdzie samodzielnie można było wypróbować najnowsze produkty światowych potentatów branży narzędziowej.
Nie zabrakło też innych atrakcji. Zespół dekarzy zaprezentował montaż dachu, pokazując najdrobniejsze szczegóły i detale, które odgrywają kluczową rolę podczas późniejszej eksploatacji, zaś podczas konkursu sztuki zduńskiej można było śledzić zmagania czterech drużyn z różnych rejonów Lubelszczyzny.
W trakcie LUBDOM-u odbył się ogólnopolski finał Olimpiady Budowlanej ,,Buduj z Pasją”, w którym drugie miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Budowalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie (o olimpiadzie nieco więcej piszemy obok).
Wspólnie z Targami LUBDOM odbywały się również Targi Obróbki Drewna, Technologii i Komponentów dla Meblarstwa LUBDREW, a także Targi Mieszkań i Nieruchomości.
Podczas LUBDREW-u można było skorzystać z bezpłatnych porad rzeczoznawcy Stowarzyszenia Parkieciarzy Polskich, a także obejrzeć pokaz barwienia podłóg drewnianych olejami koloryzującymi.
Z kolei podczas Targów Mieszkań i Nieruchomości można było zapoznać się z ofertą deweloperów, banków i pośredników w obrocie nieruchomościami.KB

VI Olimpiada ,,Buduj z Pasją”

Podczas Targów LUBDOM odbył się ogólnopolski finał olimpiady Budowlanej ,,Buduj z Pasją”, przeznaczonej dla uczniów zasadniczej szkoły zawodowej kształcącej w zawodach budowlanych oraz dla uczniów techników o specjalności budowlanej.
O miano najzdolniejszych adeptów sztuki budowlanej w Polsce rywalizowało 16 dwuosobowych drużyn, w tym także trzy z naszego województwa. Młodzież wykonywała zadania na stanowisku roboczym według załączonej dokumentacji. Wygrali Hubert Szlufik i Przemysław Czachór z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 i Centrum Kształcenia Praktycznego w Tarnobrzegu. Drugie miejsce zajęli Katarzyna Mirosław i Kamil Kasprzak z Zespołu Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie, a trzecie Tomasz Adamczyk i Michał Bocian z ZS nr 2 z Puław. Na 10. pozycji uplasowali się Kamil Stelmach i Adam Prokurat z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 we Włodawie.
Organizatorem Olimpiady Budowlanej była Krajowa Federacja Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej „Budowlani” przy współpracy z Zespołem Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie i Targami Lublin S.A.

Szukający podczas lubelskich targów pokryć dachowych nie mogli narzekać. Było w czym przebierać. Do zakupu pokryć dachowych z blachodachówki zapraszali nie tylko sprzedawcy, ale i hostessy rozdające ulotki.
Można było zobaczyć m.in. gotowy dach na domku jednorodzinnym z blachodachówki z posypką wulkaniczną, w którym producent ERARD® Roofs wykorzystał zaawansowane technologie oraz zastosował innowacyjne podłoże aluminiowo-cynkowe. Cena za metr kwadratowy to 65 złotych.

Pol-Skone, producent drzwi i okien z Lublina, podczas targów zachęcał do zapoznania się z najnowszą ofertą. Na odwiedzających czekały katalogi Lepsze Wnętrze 2017. Można było obejrzeć także niektóre z modeli drzwi i okien, w tym nową kolekcję drzwi wewnętrznych PRADO oraz nowe wzory skrzydeł ARCO. Obecnie Pol-Skone produkuje około 100 modeli drzwi wewnętrznych, zewnętrznych, technicznych oraz futryn. Ich dopełnieniem są dedykowane poszczególnym wzorom materiały wykończeniowe. Szeroki wachlarz produktów uzupełnia oferta okien drewnianych oraz okiennic.

Targi Mieszkań i Nieruchomości

SMB „Rzemieślnik-Bis” to jeden z niewielu deweloperów, który uczestniczył przed dwoma tygodniami w Wiosennej Giełdzie Mieszkań w Gali i zdecydował się zaprezentować swoją ofertę także podczas Targów Mieszkań i Nieruchomości na terenie Targów Lublin. „Rzemieślnik-Bis” sprzedawał gotowe, 2-pokojowe mieszkania o powierzchni 52-55 mkw przy ul. Gęsiej 11 za 4768,62 zł za mkw. Można było kupić także większe, 3-pokojowe lokale w bloku, który zostanie oddany do użytku pod koniec roku. Cena wahała się od 4515 zł do 4990 zł za mkw.

Targi Obróbki Drewna, Technologii i Komponentów dla Meblarstwa LUBDREW

Podczas targów obróbki drewna, technologii i komponentów dla meblarstwa uwagę odwiedzających przyciągała Optymalizerka OWD-1500, flagowy produkt firmy Metal-Technika Rafał Cygan z Przedbórza z woj. łódzkiego.
– To maszyna przeznaczona do bardzo dokładnego cięcia poprzecznego desek, kantówek, listewek, obłogów i innych. Może wycinać wady optymalizować długości pomiędzy nimi. Dzięki zintegrowanym osłonom zapewnia absolutne bezpieczeństwo pracy. Już prawie 200 firm w Polsce tnie koszty z naszymi optymalizerkami – zachwalał przedstawiciel Metal-Techniki.
Gotowe drewniane meble oraz dekoracje z drewna sprzedawała z kolei firma May’ Pa Art z Gościeradza z Kujawsko-Pomorskiego. Efektownie wykonane i prezentujące się stoły można było kupić w cenie już od 1400 zł do 5500 zł. Dla dysponujących mniejszą gotówką w ofercie były drewniane… deski kuchenne do krojenia już od 20 zł.

W ogrodzie

Na targach dużą gamę mniej znanych roślin do ogrodu oferowała m.in. firma Florama z Cyganki koło Mińska Mazowieckiego. – Jestem na lubelskich targach już po raz czwarty. Cieszę się, że w tym roku impreza odbywa się nieco wcześniej, bo w marcu, co jest szczególnie istotne dla tych wszystkich, którzy chcą posadzić nowe rośliny – powiedział nam właściciel Floramy Andrzej Radzio, prezentując Muhlenbergie Reverchonii Unadaunted, jedną z ponad stu traw w swojej ofercie.