Wybiegali złotówki dla hospicjum

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie otrzymało 25 tys. zł od Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju. Zostaną one przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla podopiecznych hospicjum.

Pieniądze zebrano podczas szczytnej akcji, w którą zaangażowało się 130 wolontariuszy-pracowników Polskiego Funduszu Rozwoju. W ramach wyzwania „Aktywny Wolontariat” przez ostatnie pół roku wytrwale gromadzili oni fundusze biegając i jeżdżąc na rowerach. Pokonali w ten sposób 56 tysięcy kilometrów, a każdy z nich, odnotowany w specjalnej aplikacji, przekłada się na złotówki (prawie 50 tys. zł), przekazane na rzecz dwóch hospicjów w kraju – w Chełmie oraz Kępiu Zaleszańskim.

Symboliczny czek przedstawiciele Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju przekazali Tadeuszowi Bonieckiemu, prezesowi Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego, w piątek (3 grudnia) podczas konferencji. Podczas spotkania w siedzibie chełmskiej filii Fundacji PFR (w budynku Chełmskiej Biblioteki Publicznej) prezes Boniecki opowiadał o działalności hospicjum, a słuchając go przedstawiciele fundacji, którzy przejechali z Warszawy, nie kryli podziwu dla działaczy stowarzyszenia. Były także łzy wzruszenia.

– Dziękujemy fundacji za to wsparcie, za to ciepłe podejście, za zaangażowanie wolontariuszy, którzy włożyli tyle wysiłku, aby zrobić coś dobrego dla innych – mówił prezes Boniecki. – Za przekazaną dotację zakupimy sprzęt medyczny, a konkretnie specjalistyczne łóżka, które posłużą podopiecznym naszego hospicjum. Koszt takiego specjalistycznego łóżka to blisko pięć tysięcy złotych. Nie było nas dotąd na nie stać. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here