Wybierz swoją uczelnię

18 i 19 września na Uniwersytecie Przyrodniczym odbędzie się XI Salon Maturzystów Perspektywy 2017. Najważniejszymi elementami jego są wykłady i informacje o maturach w 2018 r., spotkania z przedstawicielami polskich i zagranicznych uczelni oraz konsultacje doradców zawodowych.


Salon Maturzystów Perspektywy to największe w Polsce wydarzenie edukacyjno-informacyjne, które co roku we wrześniu odbywa się w głównych ośrodkach akademickich naszego kraju. W każdej edycji bierze udział około 130 tysięcy uczniów ostatnich klas liceów i techników, a także nauczycieli i doradców zawodowych oraz rodziców.
– Nasz Salon wszedł już na stałe do szkolnego kalendarza – podkreśla Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, pomysłodawca Salonu Maturzystów. – Jesteśmy dumni, że pomagamy jedenastemu rocznikowi polskich maturzystów w wyborze optymalnej ścieżki kształcenia. Nie byłoby to możliwe bez ścisłej współpracy z uczelniami oraz z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi. Podczas Salonu eksperci OKE prowadzą wykłady dla uczniów, przekazują im informacje o procedurach i wymaganiach, radzą, jak uniknąć najczęściej powtarzających się błędów.
Podczas Salonu maturzyści mogą skorzystać z konsultacji doradców zawodowych i wziąć udział w licznych warsztatach. Przedstawiciele uczelni z całego kraju chętnie opowiedzą o ofertach studiów, przedstawią nowe kierunki, warunki studiowania, perspektywy zatrudnienia. Kampania objęta jest honorowym patronatem Jarosława Gowina, wiceprezesa Rady Ministrów, ministra nauki i szkolnictwa wyższego, Anny Zalewskiej, ministra edukacji narodowej oraz prof. dr. hab. inż. Jana Schmidta, przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. MG