Wybrali sołtysów i rady sołeckie

Wybory w jednym z sołectw w gminie Chełm

W gminach Chełm i Żmudź już po wyborach sołtysów i rad sołeckich.

W gminie Chełm średnia frekwencja podczas głosowań wyniosła 13,04 proc., ale np. w Wojniakach głosowało blisko 73 proc. uprawnionych, z kolei w Okszowie i w Nowinach niespełna 3 proc. Mieszkańcy 11 sołectw (Horodyszcze, Jagodne, Krzywice, Okszów, Okszów-Kolonia, Rożdżałów, Rudka, Srebrzyszcze, Stańków, Wojniaki i Zawadówka) wybrali nowych sołtysów, a w pozostałych 31 swoją funkcję zachowali dotychczasowi.

Wyniki wyborów:

Nowym sołtysem Depułtycz Królewskich na 5-letnią kadencję został Przemysław Wilkos. Wraz z nim do rady sołeckiej zostali wybrani: Małgorzata Bartoszuk, Marian Kostecki, Alicja Muniak.

W Depułtyczach Królewskich-Kolonii sołtysem został Marek Klajn, a do rady sołeckiej weszli: Kamil Gąbka, Beata Dudek, Szymon Grajner.

W Henrysinie sołtysem została Beata Psuja, do rady sołeckiej weszli zaś: Henryk Kozłowski, Damian Lutkowski, Marian Psuja.

W Horodyszczu sołtysem został Mateusz Dec, a do rady weszli: Marzena Małecka, Marzena Śliwińska, Jolanta Matysko-Olucho.

W Horodyszczu-Kolonii sołtysem została Patrycja Boś, a do rady weszli: Waldemar Boś, Celina Manaj, Robert Manaj.

Sołtysem Jagodnego została Katarzyna Stasiak, a do rady sołeckiej weszli: Agnieszka Dżaman, Edyta Ostapińska, Daniel Sadowski.

W Janowie sołtysem został Jerzy Czwarnowski, a do rady weszli: Małgorzata Buczek, Marzena Pawłowska, Ewa Pietrzak.

W Józefinie sołtysem został Waldemar Juziuk, a do rady weszli: Stefan Frankiewicz, Tadeusz Karpiuk, Ewelina Łokińska.

Sołtysem ozy Gotówki został Michał Sikorski, a do rady weszli: Ewa Kalbarczyk, Monika Płaneta, Sylwia Szczypek.

W Krzywicach sołtysem została Justyna Wojtiuk, a do rady weszli: Elżbieta Dejneka, Marta Korona, Maryla Kowalczyk.

W Ludwinowie sołtysem została Renata Dolińska, a do rady weszli: Aleksander Kaszczuk, Anna Chałak-Grajner, Kamila Kwiatoń.

W Nowych Depułtyczach sołtysem został Andrzej Kozina, a do rady sołeckiej weszli: Kozioł Sławomir, Roland Mąka, Marek Tymicki.

W Nowinach sołtysem została Joanna Danak, a do rady weszli: Wiktoria Kamińska, Kamil Kamiński, Hanna Jędrzejewska.

W Nowosiółkach sołtysem został Waldemar Kaczmarczyk, zaś do rady weszli: Beata Białasz, Władysław Świeca, Wiesław Wróblewski.

W Nowosiółkach-Kolonii sołtysem została Dorota Ulrych, a do rady weszli: Piotr Dudzic, Barbara Kalina, Marta Mulawa.

W Ochoży-Kolonii sołtysem został Marek Jastrzębski, a do rady weszli: Tomasz Podolak, Rafał Gładysz, Gabriel Floruk.

W Okszowie sołtysem została Irena Wacht, a do rady weszli: Sebastian Bolikowski, Zdzisław Dąbrowski, Krystyna Charkot.

Sołtysem Okszowa-Kolonii został Józef Dziedzicki, a do rady weszli: Adam Charkot, Wiesław Kuchta, Danuta Skibicka.

W Parypsach sołtysem został Mieczysław Siermiński, a do rady weszli: Martyna Szarpak, Bogusława Kargol, Krystyna Monik.

W Podgórzu sołtysem został Krzysztof Jarosz, a do rady weszli: Anna Budzyńska, Marta Sosnowska, Tadeusz Szczupak.

Sołtysem Pokrówki została Małgorzata Roman Niemiec, a do rady weszli: Mieczysław Grabarczuk, Edyta Gajdulewicz, Danuta Skupień.

Sołectwie Pokrówka-Bazylany przewodniczyć będzie Janusz Stańkowski, a do rady sołeckiej weszli: Danuta Stopa, Barbara Siembiga, Bogdan Siembiga.

Sołtysem Rożdżałowa została Bożena Miszczuk, a do rady weszli: Jerzy Wielgus, Andrzej Iwaniec, Anna Wojtiuk.

Sołtysem Rudki został Marcin Gruszecki, a do rady weszli: Grzegorz Kierzek, Teresa Górna, Janusz Mazurek.

W Srebrzyszczu sołtysem została Aleksandra Pelc, a do rady weszli: Karolina Maciukiewicz, Renata Nowakowska, Anna Ragan-Napadiuk.

W Stańkowie sołtysem został Piotr Ostrowski, a do rady weszli: Paulina Kochaniec, Łukasz Koziagóra, Marek Słupczyński.

W Starych Depułtyczach sołtysem został Marcin Tatara, a do rady weszli: Jacek Lasota, Marcin Pierzchała, Wiesław Wasyluk.

W Stawie sołtysem został Jerzy Łuczkiewicz, a do rady weszli: Edyta Pudełko, Dariusz Kiełek, Renata Weremczuk.

W Stołpiu sołtysem została Beata Radziszewska, a do rady weszli: Karolina Szymańska, Marian Myszura, Małgorzata Wojtalewicz.

W Strupinie Dużym sołtysem został Andrzej Jagnicki, zaś do rady weszli: Bogusław Harcej, Stanisław Kaczor, Rafał Porzycki.

W Strupinie Łanowym sołtysem został Piotr Nafalski, a do rady weszli: Bogusława Juszczak, Małgorzata Nafalska, Marcin Zieliński.

W Strupinie Małym sołtysem został Jerzy Filipczuk, a do rady weszli: Dominika Durko, Krzysztof Czyżma, Jan Sidorek.

W Tytusinie sołtysem został Tomasz Nowosad, a do rady weszli: Krzysztof Gil, Henryk Lutkowski, Daniel Nowosad.

W Uhrze sołtysem została Justyna Cichosz, a do rady weszli: Katarzyna Dziadko, Mariusz Bis, Magdalena Cichosz.

Sołtysem Weremowic została Anna Zaj, a do rady sołeckiej weszli: Irena Nieradkiewicz, Iwona Hurko, Mirosław Tatara.

W Wojniakach sołtysem został Piotr Pietraś, a do rady weszli: Adam Bortnik, Edyta Dyńska, Bartłomiej Kalamon.

Sołtysem Wólki Czułczyckiej została Krystyna Bejda, a do rady weszli: Wanda Łopąg, Natalia Nizioł, Eryk Worobij.

W Zarzeczu sołtysem został Zenon Olszewski, a do rady weszli: Jadwiga Marcyniuk, Mateusz Rutkowski, Roman Sobipan.

Sołtysem Zagrody została Justyna Dziekańska, a do rady weszli: Zbigniew Smolira, Michał Smolira, Paweł Franczuk.

W Zawadówce sołtysem została Iwona Panna, a do rady weszli: Beata Grzywna, Agnieszka Niedźwiedzka, Elżbieta Łabuś.

W Żółtańcach sołtysem została Aneta Kotek, a do rady weszli: Wiesław Auguściuk, Monika Sadowska, Katarzyna Klasura.

Sołtysem Żółtaniec-Kolonii została Barbara Wawryca, a do rady weszli: Ewa Kłos, Grzegorz Gadzała, Anna Barszczewska. (opr. pc)

GMINA ŻMUDŹ

Mieszkańcy gminy Żmudź wybrali 17 sołtysów, z czego pięciu tę funkcję będzie pełniło po raz pierwszy.

Aż w 12 sołectwach na sołtysów wybrano ponownie te same osoby. Pięciu sołtysów będzie pełnić tę funkcję po raz pierwszy i dotyczy to następujących sołectw: Bielin, Kazimierówka, Leszczany, Rudno i Wólka Leszczańska. Niespodzianki dotyczą sołectwa Bielin, gdzie przez lata sołtysem był Henryk Dąbrowski, ale tym razem przegrał wybory sołeckie z Tomaszem Wargockim. Nowy sołtys jest też w Leszczanach. To Paweł Zdunek, który w kwietniowych wyborach samorządowych kandydował na wójta gminy Żmudź i mimo przegranej z Edytą Niezgodą osiągnął całkiem dobry wynik. Zdunek zastąpił Mariusza Łaszkiewicza, który przez wiele lat był sołtysem Leszczan, ale tym razem już nie startował w wyborach sołeckich (także przegrał walkę o fotel wójta gminy Żmudź i nie dostał się do Rady Gminy Żmudź). Kolejni wybrani po raz pierwszy sołtysi to: Monika Remska (Wólka Leszczańka), Anna Daniluk (Kazimierówka), Grzegorz Goszczyński (Rudno). W pozostałych dwunastu sołectwach wybrano dotychczasowych sołtysów i są to: Dorota Rakowicka (Annopol), Andrzej Borucki (Dryszczów), Wiesław Ruszkiewicz (Klesztów), Maria Domańczuk (Ksawerów), Wiesław Furmańczuk (Lipinki), Barbara Dzikowska (Maziarnia), Robert Jasiończak (Pobołowice), Katarzyna Litwin – Piszczek (Roztoka), Ewa Matyszczuk (Stanisławów), Barbara Zienkiewicz (Syczów), Jolanta Głaz (Wołkowiany), Jacek Raczkiewicz (Żmudź).

Najdłużej urzędującym sołtysem jest Maria Domańczuk (wcześniej także radna gminy Żmudź), która tę funkcję pełni od 1991 roku. (pc, mo)

News will be here