Wybuchowe znalezisko

Pocisk artyleryjski, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej, wykopał mieszkaniec miejscowości Suchodoły. Krasnostawscy policjanci zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko.

We wtorek, 15 maja przed południem, 56-letni mieszkaniec miejscowości Suchodoły (gmina Fajsławice) powiadomił krasnostawskich policjantów o wykopaniu niewybuchu. – Podczas prowadzonych przez mężczyznę prac ziemnych przy budowie ogrodzenia mieszkaniec Suchodołów natknął się na pocisk – mówi Piotr Wasilewski, rzecznik KPP w Krasnymstawie. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zabezpieczyli teren wokół znaleziska i wezwali na miejsce patrol saperski.

– Wojskowi stwierdzili, że niewybuch to pocisk artyleryjski, prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej. Saperzy zabrali go do zniszczenia. Sprawdzili też okolice, ale kolejnych niewybuchów nie odkryli – dodaje. Policjanci przypominają, że podobne znaleziska są bardzo niebezpieczne. – Niewłaściwe obchodzenie się z nimi grozi nawet śmiercią. W przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch pod żadnym pozorem nie należy go przemieszczać i niezwłocznie skontaktować się najbliższą jednostką policji – podkreśla Wasilewski. (kg)