Wychowanka w kadrze Pszczółek!

W drużynie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin na sezon 2019/2020 znalazła się wychowanka lubelskiego klubu – Zofia Kosicka. Ma zaledwie 16-lat i jest rozgrywającą.


Kosicka występowała dotychczas w zespole młodzieżowym, prowadzonym przez trenera Sławomira Deptę. – Zosia wyróżnia się dobrą techniką. Widać, że ostatnio zrobiła duże postępy. Cały czas jest bardzo zaangażowana w trening, nieustannie się doszkala i to przynosi efekty. Stąd wspólna ocena z trenerem Szewczykiem, że powinna zostać wyróżniona. Oczywiście znalazła się w kadrze pierwszego zespołu, ale priorytetem dla niej będą mecze z rówieśniczkami w drużynie młodzieżowej – mówi S. Depta.

W kadrze Pszczółek na kolejny sezon może znaleźć się więcej wychowanek AZS UMCS.

– Na ten moment rozpatrujemy dwie, trzy nasze wychowanki. Jedną z nich jest Zosia, którą obserwowałem choćby podczas rozgrywek EGBL. Wydaje się, że ma talent, który poparty ciężką pracą może dać jej szansę na występy w ekstraklasie. Jednak to raczej melodia przyszłości. Ale jeśli będzie ku temu okazja, warunki meczowe na to pozwolą, to możliwe, że już w tym sezonie zadebiutuje na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej – ocenia Krzysztof Szewczyk, trener Pszczółek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here