Wydadzą i trochę zostanie

Gmina Ruda-Huta, jako jedna z nielicznych w powiecie chełmskim, uchwaliła budżet na 2022 r. z tzw. nadwyżką. Więcej o 420 tys. zł zamierza w tym roku „zarobić” niż wydać. W zaplanowanych inwestycjach dominują te drogowe i remonty świetlic wiejskich.

Radni gminy Ruda-Huta jednogłośnie uchwalili budżet na 2022 r. Zakłada on dochody na poziomie 18,1 mln zł, a wydatki w kwocie 17,7 mln zł. Wynosząca 420 tys. zł nadwyżka budżetowa ma zostać przeznaczona na rozchody z tytułu spłaty kredytów i pożyczek. W Rudzie-Hucie planują w tym roku głównie inwestycje drogowe oraz remonty świetlic wiejskich. Najwięcej samorząd zamierza wydać na przebudowę drogi gminnej w Rudzie-Hucie (390 tys. zł), 46 tys. zł ma kosztować budowa chodnika i ścieżki rowerowej w Rudzie-Hucie, a 43 tys. zł budowa drogi gminnej w Rudzie Kolonii.

Inne zaplanowane na 2022 r. inwestycje w gminie Ruda-Huta to: 18 tys. zł na remont dróg w Chromówce, 15 tys. zł na remont drogi i utrzymanie świetlicy w Dobryłowie, 13 tys. zł na drogę w Gdoli, ok. 20 tys. zł na remont dróg, modernizację świetlicy i jej utrzymanie w Gotówce, ok. 16 tys. zł na drogi i doposażenie świetlicy w Hniszowie, 15 tys. zł na remont drogi w Jazikowie, ok. 20 tys. zł na modernizację świetlicy wiejskiej w Karolinówce, ok. 40 tys. zł na remont drogi, świetlicy kapliczki i doposażenie OSP w Leśniczówce, ok. 18 tys. zł na przebudowę i doposażenie świetlicy w Poczekajce, ok. 22 tys. zł na remont drogi i uporządkowanie placu i boiska przy świetlicy w Rudzie Opalin, ok. 16 tys. zł na przebudowę drogi i remont przystanków w Rudce, ok. 19 tys. zł na remont drogi, świetlicy organizację Domu Dziecka w Zarudni, a także 29 tys. zł na modernizację garażu OSP w Żalinie. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here