Wygaszą mandat, ustalą wójtowi pensję

19 listopada radny gminy Gorzków Marian Szewczak złożył rezygnację z pełnienia mandatu. Rada do dziś go nie wygasiła, choć odbyły się dwa plenarne posiedzenia. Przewodniczący Konstanty Nieścior zapewnia, że stosowną uchwałę radni podejmą na styczniowej sesji. Na niej również zajmą się ustaleniem nowego wynagrodzenia dla wójta i dietami dla siebie.

Radny Marian Szewczak w radzie gminy reprezentował dwie wsie, Bobrowo i Olesin. Należał do zwolenników wójta Marka Kasprzaka. Rezygnację z mandatu złożył 19 listopada minionego roku. Do dziś jednak rada nie przyjęła uchwały o jego wygaśnięciu. Jej przewodniczący, Konstanty Nieścior przekonuje, że prawo nie nakazuje radnym podjęcia uchwały przy rezygnacji z mandatu, ale żeby formalności stało się zadość, rada na styczniowym posiedzeniu wygasi mandat Mariana Szewczaka.

Po przyjęciu stosownej uchwały mandat będzie musiał jeszcze wygasić komisarz wyborczy i dopiero wówczas zarządzić wybory uzupełniające do rady gminy Gorzków w okręgu nr 15, obejmującym wsi Bobrowe i Olesin. Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy obu tych miejscowości do urn pójdą wczesną wiosną br.

Na styczniowej sesji, jak mówi przewodniczący Nieścior, radni z gminy Gorzków zajmą się też ustaleniem nowej pensji dla wójta Marka Kasprzaka. Czas na to mają do końca stycznia br. Rada pochyli się też nad uchwaleniem nowych stawek diet dla radnych. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here