Kto wygrał dożynkowe konkursy

Mieszkańcy gminy Izbica bawili się na święcie plonów. Był dożynkowy korowód, msza święta w intencji rolników, biesiada, występy artystyczne i zabawa taneczna. W programie imprezy nie mogło zabraknąć też dożynkowych konkursów.

Uczestników dożynek w Izbicy na samym początku zaskoczyła ulewa. Na szczęście deszcz po kilkunastu minutach przestał padać i można było kontynuować święto rolników.
W trakcie dożynek rozstrzygnięto wiele konkursów. Najładniejszy „wieniec dożynkowy” przygotowało sołectwo Dworzyska. Drugie miejsce w tym konkursie zajęło sołectwo Romanów, a trzecie – Wirkowice. Pozostałe sołectwa zajęły ex aequo czwarte miejsce. Najładniejszy wieniec wybierała także publiczność. W głosowaniu wzięło udział 330 osób. Pierwsze miejsce (88 głosów) zajął wieniec przygotowany przez mieszkańców Romanowa i to on będzie reprezentował gminę Izbica na Powiatowym Konkursie Wieńców Dożynkowych w Żółkiewce, 28 sierpnia. W konkursie na „Najlepsze stoisko kulinarne” pierwsze miejsce zajęły panie z KGW Romanów, drugie było KGW Stryjów, a trzecie KGW Tarnogóra i KGW Wólka Orłowska. W konkursie na „Najładniejszy przydomowy ogródek” pierwsze miejsce ex aequo zajęły Agnieszka Smalira (Romanów) i Grażyna Wereda (Tarnogóra). Drugiego miejsca nie przyznano, a trzecie zajęła Halina Hetman. Pozostali startujący otrzymali wyróżnienia i nagrody rzeczowe. (w)