Wygrali, ale nagrody nie dostali

Młodzież z II LO w Chełmie zwyciężyła w konkursie Aktywne Miasta i w nagrodę miała otrzymać wiatę na rowery. Minęło ponad pół roku, a wiaty wciąż nie ma. – Czujemy się oszukani przez urzędników – mówi jeden z uczniów.

„Aktywne Miasta” to projekt rekreacyjno-sportowy, a także portal internetowy i przydatna każdemu, kto uprawia sport aplikacja sportowa, mierząca czas, pokonany dystans i spalone kalorie. W ramach tego ogólnopolskiego projektu organizowana jest akcja „Rowerowa Stolica Polski”, której uczestnicy – mieszkańcy miast, w dobranych grupach, np. uczniów szkół po pobraniu aplikacji za pośrednictwem telefonu, jeżdżą rowerem, zaliczając kolejne kilometry i rywalizując o zwycięstwo.

W ubiegłym roku chełmscy urzędnicy zachęcali mieszkańców Chełma, a także chełmskie szkoły i ich uczniów do udziału w przedsięwzięciu, obiecując ciekawe nagrody, w tym wiatę rowerową dla najaktywniejszej „rowerowo” szkoły. We wrześniu 2021 r. okazało się, że w naszym mieście w konkursie zwyciężyło II LO. – I od tego czasu czekamy na obiecaną nagrodę, czyli wiatę na rowery – poskarżył się nam jeden z Dreszerczyków. – Czujemy się oszukani przez urzędników – dodaje. Młodzież z II LO twierdzi, że od nauczycieli dowiedziała się, że miasto zrezygnowało z realizacji inwestycji.

Dlaczego urzędnicy tak traktują nas? Dojeżdżam do szkoły rowerem, fajnie by było postawić go pod wiatą. W imieniu uczniów II LO prosimy o nagłośnienie sprawy i pomoc w spełnieniu obietnicy urzędników – dodaje uczeń II LO.

Grzegorz Zarzycki z Urzędu Miasta Chełm zapewnia, że miasto nie zapomniało o nagrodzie, którą obiecało młodzieży z Liceum im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera. – Trwa aktualizacja szacunkowych kosztów przedsięwzięcia. O postępach będziemy informować na bieżąco – komentuje.

Tymczasem urząd miasta zachęca do udziału w drugiej edycji „Rowerowej stolicy Polski”. Nieoficjalnie wiemy, że młodzież z II LO już bierze udział w akcji. W ubiegłym tygodniu w jej ramach wybrała się na 60 km rajd pod przewrotnym hasłem „Jedziemy po drugą wiatę”.(kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here