Wygrali wojnę o szkołę

Wrzawa wokół liceum w Dubience i decyzja kuratora oświaty i ministra edukacji, blokująca likwidację szkoły, pozytywnie wpłynęła na rekrutację. Podania złożyło 37 uczniów. A przed rokiem, gdy sytuacja szkoły była niepewna, pierwszą klasę złożono z zaledwie dziesięciu osób.

Zamieszanie wokół liceum mundurowego w Dubience ma swój pozytywny finał. Chociaż władze powiatu chciały likwidacji placówki i nie wierzyły w nabór do szkoły, to okazało się, że ten zapowiada się rekordowo.

– Mamy w tej chwili 37 podań, ale to, ilu uczniów zdecyduje się rozpocząć u nas naukę, okaże się w lipcu, po wynikach egzaminów ósmoklasistów – mówi Kazimiera Ciupa, dyrektor LO w Dubience.

Dyrektor przyznaje, że zainteresowanie szkołą jest duże i że cały czas z pytaniami dzwonią rodzice i uczniowie. Widocznie potwierdziło się to, co już wcześniej mówili nauczyciele – żeby tylko nie przeszkadzać szkole a z naborem nie będzie kłopotu.

Gdy w minionym roku szkolnym władze powiatu torpedowały nabór i zapowiadały likwidację szkoły, z dziewiętnastu uczniów, którzy złożyli podania, ostatecznie tylko dziesięciu zdecydowało się rozpocząć tam naukę. Sytuacja zmieniła się diametralnie po negatywnej opinii o likwidacji, którą wydał kurator oświaty a potem podtrzymał minister edukacji. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here