Wygrały po horrorze

W sobotnim meczu, rozgrywanym w hali Globus, do przerwy MKS Selgros wygrywał już różnicą czterech goli (17:13).
W drugiej połowie rywalki jednak nie zrezygnowały z walki. Start nie tylko zdołał szybko odrobić straty, ale wyszedł nawet na jednobramkowe prowadzenie (23:22). Na szczęście w nerwowej końcówce górę wzięło doświadczenie mistrzyń Polski.
– Takiego meczu się spodziewałam, zaciętego od pierwszej do ostatniej minuty. Takie spotkania, gdzie są emocje, najbardziej się podobają kibicom. Gratulacje dla obu drużyn, bo to było dobre widowisko. Wygrała drużyna, która popełniła mniej błędów – powiedziała po meczu Alina Wojtas, była zawodniczka MKS Lublin, która oglądała w sobotę w hali Globus starcie byłych klubowych koleżanek.
Drugi, niedzielny mecz półfinałowy pomiędzy MKS Selgros, a Startem zakończył się już po zamknięciu tego wydania tygodnika. W przypadku wygranej lublinianek do awansu do finału wystarczy im tylko jedno zwycięstwo, najlepiej w meczu nr 3, który rozegrany zostanie w sobotę, 30 kwietnia o godz. 17 w Elblągu.

PGNiG Superliga Kobiet
Półfinały play-off
(do 3. zwycięstw)
Pogoń Baltica Szczecin – Vistal Gdynia 23:20 (12:11).
Stan rywalizacji: 1:0 dla Pogoni.
MKS Selgros Lublin – Start Elbląg 26:25 (17:13). Stan rywalizacji: 1:0 dla MKS Selgrosu
O miejsca 5-8
AZS Łączpol AWFiS Gdańsk – Metraco Zagłębie Lubin 28:23 (15:11)
Piotrcovia – Energa AZS Koszalin 25:33 (13:16)
Play-out
UKS PCM Kościerzyna – KPR Ruch Chorzów 36:16 (15:8)
KPR Jelenia Góra – Olimpia-Beskid Nowy Sącz 30:35 (8:16)
8. Olimpia 25 21 671-688
9. Ruch 25 12 594-703
11. J. Góra 25 8 637-765
12. UKS PCM 25 8 587-739

MKS Selgros Lublin – Start Elbląg
26:25 (17:13)
MKS Selgros: Dzukiewa, Gawlik – Migdaliowa 2, Bijan, Quintino 4, Kocela 4, Rola, Gęga 7, Kozimur, Drabik 4, Skrzyniarz 1, Charzyńska 1, Szarawaga 1, Repelewska 2.
Start: Szywierska, Warywoda – Balsam 3, Dankowska 2, Waga 4, Muchocka 1, Jędrzejczyk 3, Matuszczyk 1, Kwiecińska 1, Szopińska, Gerej, Lisewska 9, Świerżewska, Andrzejewska 1.
Kary: MKS Selgros – 8 minut, Start – 6 minut.
Sędziowały: Joanna Brehmer i Agnieszka Skowronek.
Stan rywalizacji: 1:0 dla MKS Selgros.