Wygrana na trudnym terenie

Andrijanna Tatar zdobyła w Piotrkowie Trybunalskim dla MKS FunFloor trzy gole

W spotkaniu 9. kolejki PGNiG Superligi Kobiet szczypiornistki MKS FunFloor Lublin pokonały w sobotę w Piotrkowie Trybunalskim Piotrcovię 31:28 i umocniły się na drugim miejscu w ligowej tabeli.

Początek sobotniego meczu o fotel wicelidera rozgrywek był niezwykle zacięty. Gospodynie dzięki bramkom Magdaleny Drążyk trzykrotnie wychodziły na prowadzenie, ale MKS za każdym razem doprowadzał do remisu. Lublinianki marsz po zwycięstwo rozpoczęły, w ósmej minucie, gdy grając w przewadze, bramkę z drugiej linii na 4:3 rzuciła Dominika Więckowska.

Tuż po przerwie, po golach Katarzyny Portasińskiej z karnego i Paulny Masny, podopieczne trenera Piotra Dropka odskoczyły miejscowym na sześć goli (18:12). W 50. minucie MKS wygrywał już różnicą 7 trafień (27:20) i spokojnie mógł kontrolować spotkanie. Tytuł MVP powędrował do Weroniki Gawlik, bramkarki lubelskiego zespołu.

Piotrcovia – MKS FunFloor Lublin – 28:31 (12:16)
Piotrcovia: Suliga, Opelt – Drażyk 7, Oreszczuk 1, Sobecka 4, Grobelna 1, Jureńczyk 4, Szczepanek 2, Trbovic 2, Świerczek 4, Radushko 1, Polaskova 2, Senderkiewicz, Martins.
MKS: Gawlik, Wdowiak – Tatar 3, Portasińska 4, D. Więckowska 3, Płomińska 7, Masna 7, Achruk 3, Szynkaruk 3, Andruszak, Rebicova, Pastuszka, Noga.
Kary: Piotrcovia – 12 minut, MKS – 10.

Pozostałe mecze 9. kolejki:

MKS PR URBIS Gniezno – KPR Ruch Chorzów 29:25 (14:11) * EUROBUD JKS Jarosław – Młyny Stoisław Koszalin zakończył się już po zamknięciu tego wydania * mecze: Start Elbląg – Zagłębie Lubin i Galiczanka Lwów – KPR Gminy Kobierzyce odbędą się 21 grudnia.
1. Zagłębie 8 24 253-171
2. FunFloor 9 22 262-222
3. Kobierzyce 8 18 245-196
4. Piotrcovia 9 18 264-245
5. Galiczanka 7 12 198-203
6. Start Elbląg 8 12 211-235
7. EUROBUD JKS 8 6 195-218
8. Koszalin 8 6 206-230