Wyjątkowe prezydenckie pisanki

Prezydent Krzysztof Żuk i wiceprezydent Beata Stepaniuk-Kuśmierzak prezentują lubelską pisankę

15 prezydentów polskich miast tuż przed Świętami Wielkanocnymi ozdobiło strusie jaja barwnymi wzorami. Tak powstałe pisanki trafiły na aukcję charytatywną, z której cały dochód zostanie przeznaczony na działalność świetlic terapeutycznych dla dzieci i młodzieży, prowadzonych przez Fundację św. Brata Alberta. Pomysłodawcą akcji jest radio RMF


Nasza, lubelska pisanka została pomalowana przez Beatę Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępcę prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji. Pani prezydent strusie jajo ozdobiła razem z synkiem Stasiem. Postawili na decoupage. Na jajku pojawiły się motywy charakterystyczne dla miasta. – Jest to pisanka wyjątkowa, na której znalazły się symbole Lublina: zamek, wieża trynitarska, kamienice Starego Miasta i Krakowskiego Przedmieścia oraz herb miasta – lubelski koziołek.

W jednym miejscu jest też samochód marki Żuk – informuje Beata Stepaniuk-Kuśmierzak. Podpisana przez prezydenta Krzysztofa Żuka pisanka została przekazana na charytatywną aukcję. (EM.K.)