Wykonawca odstąpił, będą nowe przetargi

Powiat chełmski będzie musiał ogłaszać ponownie przetargi na dokończenie czterech inwestycji drogowych. BG Construction, które zeszło z budowy i w związku z drastycznym wzrostem kosztów domagało się dopłaty, ostatecznie odstąpiło od umowy.

O zawirowaniach przy czterech drogowych inwestycjach już informowaliśmy. Firma BG Construction, która przebudowywała drogi w gminie Sawin i Wierzbica, Rejowcu Fabrycznym oraz gminie Ruda-Huta, zeszła z placu budowy niedługo po wybuchu wojny na Ukrainie. Właściciel tłumaczył decyzję drastycznym wzrostem cen ropy i masy bitumicznej, która jeszcze przed wojną znacznie podrożała z powodu inflacji. Wykonawca szacował, że potrzebuje dodatkowych 8 mln zł na dokończenie inwestycji.

Ale powiat takiej kwoty wykładać nie zamierzał. Starostwo powołało biegłego, który określi wartość zrealizowanych prac i tych, które pozostały do wykonania. Wydawało się, że dojdzie do porozumienia z wykonawcą, ale ten ostatecznie odstąpił od umowy. – Zapłacimy mu za wykonane prace i ogłosimy przetargi, żeby jak najszybciej dokończyć te inwestycje – mówi Jerzy Kwiatkowski, wicestarosta chełmski. – Prace nie są zagrożone, ale trzeba się liczyć z tym, że termin ich zakończenia się trochę wydłuży. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here