Wyłączyli prąd Królowi Albanii

Koncert popularnego rapera Popka, tytułującego się też Królem Albanii, który odbywał się Siedliskach Pierwszych, niespodziewanie przerwała awaria prądu. Okazało się, że ktoś celowo zniszczył transformator.

 

W sobotę (15 października) popularna na Lubelszczyźnie dyskoteka „Kometa” działająca w Siedliskach Pierwszych, pękała w szwach. Nic dziwnego, koncert miał tu dać popularny raper Popek, występujący też pod szyldem Króla Albanii. Wykonawca zasłynął serią ekscentrycznych zabiegów polegających na wytatuowaniu gałki ocznej, skaryfikacji twarzy (wykonaniu blizn) czy zawieszaniu się na hakach za własną skórę. W latach 2013-2014 zlecił wykonanie sobie kolejnych skaryfikacji twarzy, rozpoczął też wymianę swoich naturalnych zębów na protezy w całości wykonane ze złota. Nagrał kilka płyt, popularnych zwłaszcza wśród młodzieży. Śpiewa głównie o seksie, imprezach, szybkich samochodach i łatwych kobietach.

Sobotni występ Króla Albanii rozpoczął się w Komecie o 21.00. W pewnym momencie w dyskotece i w części domów w Siedliskach Pierwszych zgasło światło. Okazało się, że ktoś umyślnie rozerwał zabezpieczenia na transformatorze i wyłączył prąd. Usterkę usunął jeden z uczestników zabawy, ale Popek nie chciał już wrócić na scenę. Na stronie internetowej dyskoteki w niedzielę pojawiło się oświadczenie wydane przez jej właścicieli. Bardzo dziękujemy „życzliwej” osobie, która przerwała zabezpieczenia na transformatorze oraz wyłączyła prąd, co skutkowało utratą zasilania w obiekcie i całej okolicy. Informujemy, że ślady w okolicy sieci elektrycznej zostają zabezpieczone w najbliższych godzinach. Policja bez trudu dotrze do naszego wielbiciela, a wtedy wszyscy zweryfikujemy, komu się to bardziej opłacało. Ostatnie 10 min koncertu nie było warte konsekwencji. Przepraszamy – czytamy na facebooku Komety.
W rzeczywistości policja w Siedliskach nie interweniowała. – Nie mieliśmy żadnego zgłoszenia o awarii prądu, nie prowadzimy też żadnego dochodzenia w tej sprawie – komentuje Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. (ik)