Wyleją beton w Depułtyczach

21 milionów złotych ministerialnej dotacji trafi do chełmskiej uczelni. Pieniądze pozwolą na budowę betonowego pasa, który otworzy kolejne możliwości rozwoju dla Centrum Lotniczego PWSZ i lotniska w Depułtyczach Królewskich. To także początek realizacji dużo większego projektu, zakładającego m.in. budowę specjalnego hangaru, gdzie będzie możliwość przeprowadzania remontów i napraw niemalże wszystkich rodzajów samolotów.

1000-metrowy betonowy pas to zupełnie nowa jakość. Będzie nie tylko sporym ułatwieniem przy szkoleniu studentów-pilotów, ale także umożliwi wykonywanie tu wszystkich operacji lotniczych. Arkadiusz Tofil, rektor uczelni, nie kryje, że to dla nich bardzo ważna inwestycja.
– Pas betonowy to niezbędna infrastruktura lotnicza, która zwiększy atrakcyjność Centrum Lotniczego i otworzy przed nami kolejne możliwości rozwoju. To także impuls, który będzie stymulował rozwój Chełma i całego regionu. Wiemy, że dostępność komunikacyjna miasta to jeden z ważnych aspektów, który inwestorzy biorą pod uwagę wybierając lokalizację nowych projektów. Dzięki naszej inwestycji będziemy w stanie spełnić oczekiwania dogodnej komunikacji nawet dla najbardziej wymagających – podkreśla rektor.
Docelowo pas betonowy na lotnisku w Depułtyczach będzie punktem wyjścia do budowy infrastruktury służącej do kompleksowej obsługi i remontów większości statków powietrznych. (mg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here