Wyłudziła ponad 300 tysięcy zł

88 zarzutów oszustwa usłyszała 40-letnia kobieta, która prowadziła działalność gospodarczą w Krasnymstawie. Za pośrednictwem jednego z aukcyjnych portali internetowych oferowała do sprzedaży m. in. sprzęt komputerowy. Oszustka pieniądze przyjmowała, lecz zamówionego towaru nie wysyłała. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta wyłudziła ponad 300 tys. zł. Sąd aresztował ją na 3 miesiące.

Policjanci z Krasnegostawu prowadzili w ostatnim czasie postępowanie w sprawie szeregu oszustw dokonanych na jednym z portali aukcyjnych. Jak wynika z ustaleń śledczych, jedna z firm z Krasnegostawu zajmowała się sprzedażą m.in. podzespołów komputerowych, artykułów biurowych oraz telefonów komórkowych.

– Firma początkowo prowadząc sprzedaż za pośrednictwem internetu, wywiązywała się ze zobowiązań, co pozwoliło na zbudowanie reputacji sklepu. Jednak w kwietniu tego roku przestała wysyłać zamawiane towary, pomimo wpłat dokonywanych przez kontrahentów – mówi Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. Na trop przestępczej działalności wpadli policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością KWP w Lublinie. Jak ustalono, oszustwami zajmowała się 40-latka. – Oszukała 88 klientów, którzy na poczet zakupów wpłacili na jej konto pieniądze. Z informacji uzyskanych od portalu aukcyjnego, wynika, że oszustka wyłudziła od nich łącznie ponad 300 tys. zł – informuje rzecznik.

40-latka została zatrzymana przed kilkoma dniami na terenie powiatu grodziskiego. Policjanci zabezpieczyli m.in. komputery, telefony komórkowe i karty płatnicze różnych banków. Śledczy prowadzący postępowanie szacują, że liczba zarzutów wobec 40-latki może się zwiększyć. Ustalają też, czy kobieta działała sama, czy też z innymi osobami. W piątek sąd aresztował ją na 3 miesiące. Grozi jej kara do 8 lat więzienia. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here