Wymarzona szkoła tylko dla prymusów

By zostać uczniem I LO im. Staszica w tym roku trzeba było mieć minimum 162,25 pkt., a by dostać się do klasy międzynarodowej aż 178,45 pkt.

Choć wolnych miejsc w pierwszych klasach lubelskich szkół ponadpodstawowych pozostaje jeszcze ponad 850, to oczywiście nie wszystkim absolwentom podstawówek udało dostać się do wymarzonej szkoły i klasy. By rozpocząć naukę w klasie międzynarodowej w I LO trzeba było mieć 178,45 pkt, a w klasie mat-geo-ang. w III LO 178,15 pkt. Niewiele niżej była zawieszona poprzeczka w pozostałych klasach Staszica i Unii oraz w II, IX, V, czy IV LO i w najlepszym lubelskim technikum – Technikum Elektronicznym.

Jak podaje miejski portal lublin.eu lubelskie szkoły ponadpodstawowe przygotowały w tym roku w sumie 5753 miejsca (w tym 195 szkoły prywatne). W ubiegłym tygodniu placówki ogłosiły wstępne wyniki rekrutacji. Do klas I zakwalifikowało się 4893 kandydatów. Tym samym w szkołach pozostaje jeszcze ponad 850 wolnych miejsc. Około 300 kandydatów, którzy dokonali wyboru jednego oddziału lub oddziałów jednakowo punktowanych w poszczególnych szkołach nie zostało przydzielonych do oddziałów i będą uczestniczyć w rekrutacji uzupełniającej.

Do liceów ogólnokształcących zakwalifikowało się 2927 (w ubiegłym roku 2855), techników – 1581 (w ubiegłym roku 1634), szkół branżowych I stopnia – 385 (w ubiegłym roku 318). Wolnymi miejscami dla kandydatów dysponują jeszcze wszystkie typy miejskich szkół: w liceach ogólnokształcących jest ich jeszcze 168, w technikach 411, a w szkołach branżowych I stopnia 277. Próżno ich jednak szukać w najbardziej renomowanych i najpopularniejszych liceach: Staszicu, Zamoyu, Unii, im. M. Kopernika, im. M. Skłodowskiej-Curie, im. S. Sempołowskiej, im. księdza Jana Twardowskiego, czy najlepszych technikach: Elektronicznym, czy Ekonomiczno-Handlowym.

Jak informuje strona lublin.eu najtrudniej dostać było się do klasy międzynarodowej w I LO, gdzie minimum punktowe wyniosło 178,45 pkt, klasy mat-geo-ang. w III LO – 178,15 pkt, i klasy fiz-inf-mat. w I LO – 175,55 pkt. Wśród techników najwyższy limit punktowy był w klasie technik teleinformatyk w Technikum Elektronicznym (ZSEl) – 149,1 pkt. oraz w klasie technik informatyk w Technikum Ekonomiczno-Handlowym – 145,95 pkt. Największą popularnością cieszyły się zaś klasa technik informatyk (ang-niem) w Technikum Ekonomiczno-Handlowym, gdzie o jedno miejsce rywalizowało 3,28 kandydatów, klasa mat-geogr-ang (ang-niem) w IX LO im. M. Kopernika, – 2,81 i klasa pol-ang-wos (ang, fra-hisz) w III LO im. Unii Lubelskiej – 2,69.

Szczegółowe informacje dot. wyników rekrutacji i wolnych miejsc na stronie lublin.eu. opr. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here