Wymarzone M mieszkańca Lublina

Wizualizacja sześciopiętrowego budyneku na Osiedlu Morwowa, którego budowę Spółka Willowa II zakończy jeszcze we wrześniu

Według najnowszych danych Urzędu Statystycznego bieżący rok już teraz jest w Polsce rekordowy pod względem podaży mieszkań oddanych do użytku, jak również rozpoczętych nowych inwestycji. A jak jest w Lublinie? O tym i nie tylko rozmawiamy z Pauliną Jaszczewską z biura sprzedaży WILLOWA II Sp. z o.o.


Jak Pani ocenia sytuację na lubelskim rynku deweloperskim?
Paulina Jaszczewska z biura sprzedaży WILLOWA II Sp. z o.: Sprzedaż mieszkań faktycznie utrzymuje się na bardzo dobrym poziomie. Okazuje się, że popyt na mieszkania z rynku pierwotnego nie słabnie i tego typu lokale stale cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem klientów. Nowoczesne osiedla przyciągają klientów, m.in. oryginalną architekturą, funkcjonalnym układem mieszkań oraz estetycznym zagospodarowaniem przestrzeni wokół budynków.
Czym jeszcze kierują się klienci przy zakupie nieruchomości?
Do naszego biura zgłasza się bardzo wielu klientów, którzy kupując mieszkanie, zwracają uwagę na różne aspekty, aby wybrać ofertę najbardziej dopasowaną do ich potrzeb. Wśród nich są zarówno młode małżeństwa, rodziny z dziećmi, jak również osoby, które szukają mieszkania na cele inwestycyjne. Na wybór konkretnej inwestycji przez klienta wpływa wiele różnych czynników. Najważniejsze z nich to oczywiście, poza ceną, atrakcyjna lokalizacja, wysoki standard wykonania mieszkań oraz znakomity dostęp do lokalnej infrastruktury – transportu publicznego, szkół, uczelni oraz punktów handlowo-usługowych.
Mówi się, że bierzemy przykład z Zachodu, gdzie ze względu na szybkie tempo życia
i spędzanie dużo czasu poza domem dużą popularnością cieszą się mniejsze mieszkania
o funkcjonalnym układzie pomieszczeń.
A jak to wygląda na naszym rodzimym rynku?
Wszystko tak naprawdę zależy od preferencji danego klienta. Na przykład mogłoby się wydawać, że młode osoby będą wybierać kawalerki, co okazuje się nie być do końca prawdą. Młodzi ludzie, wybierając mieszkanie, patrzą przyszłościowo i na etapie wyboru określonego lokalu coraz częściej kalkulują, czy niewielki metraż oraz określony układ pomieszczeń na pewno będzie odpowiedni dla nich również w przyszłości. Z drugiej strony są też przypadki osób starszych, którzy po opuszczeniu gniazda rodzinnego przez ich dzieci decydują się na sprzedaż swoich domów o dużych metrażach i zakup mniejszego mieszkania.
Jakie jest więc wymarzone M mieszkańca Lublina?
Zakup mieszkania to często inwestycja na całe życie, dlatego klienci bardzo starannie wybierają mieszkania, dokładnie zapoznając się z różnymi dostępnymi ofertami. Dla mieszkańców Lublina ważne jest dobre połączenie z innymi częściami miasta oraz łatwy dostęp do usług, a jednocześnie bliskość terenów rekreacyjnych i zielonych. Dzięki temu mają możliwość odpoczynku w przyjemnym otoczeniu. Równie istotny jest starannie przemyślany i zaprojektowany układ mieszkania oraz jego wykonanie zgodnie
z najnowocześniejszymi i innowacyjnymi standardami technologicznymi. Na rynku deweloperskim od kilku lat można zauważyć wyraźny trend ekologiczny oraz energooszczędny i takie rozwiązania oferujemy również naszym klientom. Dobrym przykładem może być budowane przez nas Osiedle Morwowa przy zbiegu ulic Wojciechowskiej i Morwowej, gdzie zastosowaliśmy cichą, nowoczesną wentylację hybrydową oraz wełnę mineralną jako ocieplenie budynku, której wytwarzane
z naturalnych skał włókna mają wysokie właściwości tłumienia dźwięków z zewnątrz. Wśród innych udogodnień mieszkańcy będą mogli liczyć na oświetlenie ledowe powierzchni wspólnych oraz sterowanie pracą opraw za pomocą czujników ruchu i czujników obecności.
Nawiązując do Osiedla Morwowa, którego budowę spółka Willowa II rozpoczęła w ubiegłym roku, chciałbym zapytać, na jakim etapie jest obecnie ta inwestycja?
Zakończenie I etapu planowane jest na wrzesień 2017 r. Powstanie sześciopiętrowy budynek o siedmiu kondygnacjach naziemnych i dwóch kondygnacjach podziemnych. Oddamy do użytku 11 lokali usługowych oraz 73 lokale mieszkalne. W trakcie realizacji jest również II etap inwestycji. W 7-kondygnacyjnym budynku powstanie łącznie 45 mieszkań o metrażach: od 34 do 60 m2. Z kolei na parterze przewidujemy lokale użytkowe o powierzchni od 54,80m2 do 180m2. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców będzie również parking podziemny oraz dodatkowo ogólnodostępne miejsca postojowe naziemne.
Ile budynków powstanie w ramach inwestycji i kiedy planowane jest zakończenie budowy?
Docelowo Osiedle „Morwowa” będzie liczyło cztery nowoczesne budynki o wysokim standardzie wykończenia. Planowany termin zakończenia budowy kolejnego etapu osiedla planowany jest na koniec II kwartału 2018 roku.
Dziękuję za rozmowę. RED