Wymień drobniaki na grubsze

Z urządzenia można korzystać w godzinach otwarcia banku, tj. w dni powszednie od 8:00 do 14:00

Automat do wymiany bilonu na pieniądze o wyższych nominałach, który od niemal miesiąca stoi w oddziale okręgowym NBP w Lublinie przy ul. Chopina okazał się strzałem w dziesiątkę. Codziennie korzysta z niego kilkadziesiąt osób.


Z problemem wymiany drobniaków lub ich pozbycia się na co dzień spotyka się wielu z nas. Większość banków nie prowadzi wymiany bilonu na większe nominały, a jeśli już pobiera za to prowizję. Opłaty pobiera zazwyczaj również przy wpłacaniu monet na konto. Z kolei w wielu małych sklepach i kioskach, chętnie wymienią nam drobne na „grubsze”, ale to wymaga czasu. Oczywiście wszystkie punkty, czy handlowe, czy usługowe mają obowiązek przyjąć od nas zapłatę bilonem, ale kto z nas nie denerwuje się stojąc do kasy, kiedy ktoś przed nami blokuje kolejkę płacąc miedziakami. Teraz, przynajmniej w Lublinie, problem co zrobić z drobniakami można rozwiązać o wiele prościej.

Trzeba tylko znaleźć chwilę czasu, by udać się do siedziby Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Lublinie przy ul. Chopina, gdzie od blisko miesiąca stoi samoobsługowy automat do wymiany bilonu. Zasada działania jest prosta. Monety o nominałach od 1 gr. do 5 zł, bez konieczności wcześniejszego segregowania, wsypujemy do urządzenia, a ono samo je liczy i drukuje potwierdzenie.

Z takim kwitkiem udajemy się do bankowego okienka i odbieramy wskazaną na wydruku równowartość wrzuconych groszówek w banknotach, czy monetach o wyższych nominałach. Choć zainteresowanie wymianą jest duże, to jest spora szansa, że uda się nam to zrobić bez czekania w kolejce. MŁ, ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here