Wypadkowa niedziela

Do dwóch wypadków doszło w niedzielę po południu na terenie powiatu chełmskiego. W obu przypadkach powodem było niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków.

19 września, w Pokrówce kierujący audi 19-latek z gminy Chełm, wyjeżdżając z łuku drogi, przez nadmierną prędkość stracił panowanie nad pojazdem. Samochód zjechał tyłem na przeciwległe pobocze, uderzył w ogrodzenie posesji, a następnie w dwa przydrożne drzewa, po czym ponownie wyrzuciło go na jezdnię.

– Z kolei w Pobołowicach 36-letnia kobieta z Chełma kierująca samochodem osobowym marki Toyota, widząc zasygnalizowany manewr wyprzedzania samochodu jadącego przed nią, gwałtowanie zahamowała, w wyniku czego straciła przyczepność na mokrej od deszczu nawierzchni jezdni. Zjechała na przeciwległe pobocze, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie samochód dachował. Kobieta była trzeźwa. Uczestnicy zdarzenia z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala – informuje starszy sierżant Angelika Głąb-Kunysz z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Mundurowi apelują do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here